برنامه‌های سازمان دانش‌آموزی خوزستان برای تابستان

رییس سازمان دانش‌آموزی خوزستان، برنامه‌های این سازمان برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان را تشریح کرد.

علیرضا مسرور در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه خوزستان اظهار کرد: در جلسه‌ای مشترک که با معاونت پرورشی اداره‌کل آموزش و پروش استان داشتیم، قرار شد سازمان دانش‌آموزی با معاونت پرورشی آموزش و پرورش در خصوص برنامه‌های تابستانی، برنامه‌های خود را در کنار یکدیگر به صورت یک دستورالعمل واحد به مدارس ارائه کنند.

وی افزود: برگزاری جشنواره استانی مهارت‌های برتر از دیگر برنامه‌های ما است. این جشنواره ابتدا در منطقه و بعد در استان برگزار می‌شود و منتخبین این جشنواره به اردوی ملی سازمان دانش‌آموزی اعزام می شوند. جشنواره استانی اغلب بعد از امتحانات و در تیر و مرداد برگزار می‌شود.

رییس سازمان دانش‌آموزی خوزستان گفت: محل برگزاری اردوهای درون استانی به احتمال زیاد اردوگاه شهید یزدان‌پناه واقع در صیدون خواهد بود و برای دانش‌آموزان حداقل سه روز و دو شب اردو پیش‌بینی می‌شود. برآورد ما این است که این اردو را برای پنج هزار دانش‌آموز در استان برگزار کنیم اما این پیش‌بینی به تامین هزینه‌های ما بستگی دارد.

مسرور ادامه داد: برگزاری اردوی ملی، اوج فعالیت‌های ما است. اعضای سازمان دانش‌آموزی در طول سال آموزش می‌بینند و در جشنواره‌های مختلف شرکت می‌کنند. زمان برگزاری این اردو نیز اغلب در مردادماه است و مدت آن نیز معمولا یک هفته است.

وی افزود: در کنار این‌ها کلیه مربیان ما در مدارس، گروه‌های خود را با برنامه‌های آموزشی و اردو در تابستان فعال نگه می‌دارند. این آموزش‌ها یا در مدرسه یا در اردوگاه انجام می‌شود.

رییس سازمان دانش‌آموزی خوزستان تصریح کرد: این آموزش‌ها شامل آموزش مهارت‌های مختلف شهروندی به دانش‌آموزان می‌شود. برای فعالیت‌های سازمان دانش‌آموزی چندان الگوی مشخصی وجود ندارد، غیر اینکه تمام اعضای سازمان باید چهار مهارت پایه شامل گره زنی، امداد و نجات، جهت یابی و نظام جمع را بیاموزند. فرد با یادگیری این مهارت‌ها حداقل‌های لازم برای ورود به سازمان دانش‌آموزی را پیدا می‌کند. در کنار آموزش این مهارت‌ها ممکن است متناسب با امکانات منطقه، برنامه‌های مفرحی نیز برای دانش‌آموزان ساماندهی شود.

مسرور تصریح کرد: قرار است در هر منطقه نیز یک کانون تابستانی به سازمان دانش‌آموزی واگذار شود. منتظر هستیم که معاونت پرورشی آموزش و پرورش، کانون‌های تابستانی سازمان دانش‌آموزی را در هر منطقه به ما معرفی کند که مربیان بتوانند از این فضاها نیز برای آموزش‌ها و فعالیت‌های تابستانی استفاده کنند.

وی افزود: معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش که به استان آمده، قول داد از اعزام گسترده دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده به اردوهای درون استانی و برون استانی پشتیبانی کنند. سازمان دانش‌آموزی نیز موظف شد برنامه‌ای برای این کار تنظیم کند. در حال حاضر جدولی از نحوه اعزام، هزینه‌ها و زمان اعزام تهیه شده و در اختیار معاونت پرورشی قرار گرفته است.

رییس سازمان دانش‌آموزی خوزستان گفت: در استان 14 منطقه سیل‌زده داریم که از این تعداد 11 منطقه به طور جدی سیل زده محسوب می‌شوند، با توجه به وعده‌هایی که داده شده است قرار شد بیشتر دانش‌آموزان متوسطه اول و بخشی از دانش‌آموزان متوسطه دوم را در این اردوها تحت پوشش قرار دهیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *