معاون مرکز بهداشت استان:تعداد افراد مبتلا به ایدز درخوزستان پنج برابرآمار ثبت شده است

ناصر ضیغمی دوشنبه در کارگاه بیماری ایدز در محل دبیرستان حضرت فاطمه واقع در منطقه کوی فدائیان اهواز بیان کرد: در مرکز بهداشت استان آمار مبتلایان به ایدز دو هزار و 300 نفر ثبت شده است اما آمار واقعی پنج برابر این آمار است.
وی بیان کرد: بسیاری از افرادی که در استان به ایدز مبتلا هستند به دلایل مختلف خود را به مراکز مشاوره و یا بهداشت معرفی نمی کنند وبه همین منظور آمار این افراد ثبت نمی شود.
ضیغمی افزود: در برنامه امروز درسنامه ایدز که برای مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم تدوین شده است رونمایی می شود تا با رعایت ارزش های اجتماعی ،دانش آموزان با راه های انتقال و پیشگیری بیماری ایدز آشنا شوند.
معاون فنی مرکز بهداشت استان افزود: از جمله راه های انتقال بیماری ایدز استفاده از مواد مخدر و رفتارهای پرخطر جنسی است که دانش آموزان باید با این خطرات آشنا شوند.
همچنین در ادامه مراسم معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز بیان کرد: برخی رفتارهای پرخطر، جامعه را به سمتی هدایت می کند که هزینه های زیادی را بر خانواده و جامعه تحمیل می کند.
چلداوی افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری آموزش و پرورش آموزش دانش آموزان در خصوص آشنایی با رفتارهای پرخطر را در برنامه کاری خود دارند.
وی گفت: دانش آموزان باید کنجکاوی بیشتری در مورد آموزش و جمع آوری اطلاعات در مورد بیماری های پرخطر داشته باشند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ناحیه دو اهواز اظهار کرد: متاسفانه در زمینه مواد مخدر آموزش به صورت سازمان یافته انجام نگرفت و مشکلات زیادی در این بخش در جامعه ایجاد شد.
چلداوی بیان کرد: پنهان کردن بیماری های پرخطر مشکلات بیشتری را برای جامعه به دنبال دارد.
هفته اطلاع رسانی ایدز از روز 12 تا 18 آبان است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *