عضو شورای شهر اهواز ازمدیریت چند ساله غیرقانونی در صندوق قرض الحسنه شهرداری اهواز خبر داد

سیدمهدی آلبوشوکه دوشنبه در یکصد و شانزدهمین جلسه عنی شورای اسلامی شهر اهواز در نطق پیش از دستورکار جلسه، یکی از نارضایتی های کارکنان شهرداری اهواز را نحوه مدیریت صندوق قرض الحسنه شهرداری عنوان کرد.
وی خواستار بازگشت مدیریت صندوق به ذینفعان شد و افزود: این صندوق سال هاست بدون هیات مدیره قانونی اداره می شود و برخی از بازنشسته ها هنوز در ترکیب مدیریت صندوق حضور دارند.
آلبوشوکه با بیان اینکه خدمات ارائه شده وابسته به سلیقه و اراده مدیران صندوق است، تصریح کرد: صندوق و نقدینگی آن متعلق به کارکنان شهرداری است اما مدیریت صندوق از دست آنها خارج شده است.
وی اظهار کرد: برخی از همکاران از مراجعات بی نتیجه به صندوق برای دریافت وام و با وجود نیاز ضروری شکایت می کنند.
این عضو شورای شهر اهواز همچنین با اشاره به حل نشدن مشکل بیمه تکمیلی کارکنان در زمان معین، گفت: عمده هزینه بیمه از حقوق کارکنان کسر می شود و حق آنها است که بپرسند چرا قرارداد اینقدر طول کشیده است.
وی پیشنهاد کرد: برای حل اصولی و حفظ حقوق ذینفعان هیات امنایی از نمایندگان کارکنان، کاراجرا و مدیریت این بیمه تشکیل شود و شهرداری نقش ناظر را داشته باشد.
آلبوشوکه در ادامه با اشاره به ضعف شهرداری در نگهداری سرمایه های شهری گفت: بی توجهی به فضای سبز و تنوع پوشش گیاهی در اهواز جدای از آسیب زیست محیطی، شهر را به آسیب فرهنگی دچار کرده است.
به گفته وی، برخی گیاهان مانند درختان کنار و نخل جزئی از شاکله فرهنگی شهر هستند که با از بین رفتن آنها بخشی از فرهنگ و متل ها و قصه های شهری نیز نابود می شود.

* سرانجام باران در اهواز
دیگر عضو شورای اسلامی شهر اهواز نیز در نطق پیش از دستورکار جلسه، نسبت به تبعات باران های سیل آسا در این شهر هشدار داد.
حسین حیدری افزود: اگر برای فاضلاب اهواز چاره ای نشود این باران ها مخرب است و شهرداری باید برای دفع آب های سطحی نیز راهکاری بیندیشد.
وی همچنین خواستار تسریع در پروژه های شهری شد و گفت: مراجعان شهرداری از روند رسیدگی به مشکلات خود ناراضی و معتقد هستند مدیران به جای همکاری به دنبال سنگ اندازی هستند.
حیدری با اشاره به بازدید از منطقه 3 شهرداری، وضعیت دستفروشان را در این منطقه اسفناک توصیف کرد و افزود:اقدام عوامل اجرایی برای جمع آوری دستفروشان منجر به درگیری شده و نیروی انتظامی با شهرداری همکاری نکرده است.

* 57 نفر در انتظار بازنشستگی
عضو دیگر شورای اسلامی شهر اهواز نیز در نطق پیش از دستورکار، خواستار حل مشکل بازنشستگی 57 نفر از کارکنان سازمان اتوبوسرانی شد.
حجت الاسلام کاظم سواری افزود: این افراد در رده مشاغل سخت و زیان آور قرار می گیرند اما به دلیل مشکلات مالی شهرداری هنوز نتوانسته اند بازنشسته شوند.
وی تصریح کرد: نگاه منفعت طلبانه و سودجویانه مسئولان به مجموعه شهرداری باعث رکود شده و به شهرداری اهواز کمکی نمی شود، که این، خلاف روندکار در شهرهای دیگر است.
حجت الاسلام سواری با بیان اینکه برخی ادارات و دستگاه های دولتی عوارض قانونی خود را به شهرداری پرداخت نمی کنند اظهار کرد: برخی از دستگاه ها نیز اقدام به ساخت و ساز غیرقانونی کرده اند که سازمان های نظارتی و سازمان بازرسی باید با این مساله برخورد کند.
وی با اشاره به حادثه انفجار گاز در منطقه پردیس اهواز گفت: هشت خانه در این حادثه خراب شد و ساکنان آنها اکنون آواره هستند که در صورت امکان شهرداری باید به این شهروندان به ویژه به یکی از ساکنان که از کارکنان شهرداری است کمک کند.
وی همچنین با بیان اینکه برخی در اهواز از نصیحت پدرانه نماینده ولی فقیه در خوزستان نگران شده اند اظهار کرد: برخی در اهواز از ایادی فتنه برای سخنرانی دعوت کرده بودند و این افراد می خواهند شهر شهیدپرور اهواز را به جولانگاه تبدیل کنند در حالی که می توانستند از افراد موجه برای سخنرانی دعوت کنند.

* صنایع آلاینده بدهکار اهواز
شهردار اهواز نیز در ادامه این جلسه گفت: درآمدهای شهرداری از محل عوارض چاه های نفت، ارزش افزوده و عوارض آلایندگی محقق نشده است.
سید خلف موسوی بودجه نقدی اهواز امسال را هفت هزار و 190 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: 220 میلیارد ریال از بودجه مربوط به حق شهر اهواز از چاه های نفت است که شرکت مناطق نفتخیز حاضر به پرداخت آن نیست.
وی اضافه کرد: تاکنون 306سه هزار و60 میلیارد ریال معادل 67 درصد بودجه محقق شده که نسبت به مدت مشابه پارسال یک درصد افزایش درآمد داشتیم.
موسوی تاکید کرد: در سال هشت ماه نخست سال 92، یکهزار میلیارد ریال، پارسال یکهزار و 50 میلیارد ریال و امسال تاکنون 810 میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزش افزوده محقق شده است.
وی اظهار کرد: در هشت ماه نخست سال 92، 700 میلیارد ریال، در سال 93،یکهزارو60 میلیارد ریال و امسال تاکنون 270میلیارد ریال حق آلایندگی دریافت شده است.
به گفته وی، شورای شهر می تواند در این زمینه از شورای عالی استان ها توضیح بخواهد.
شهردار اهواز همچنین با بیان اینکه سهم دولت از هزینه بلیت اتوبوس پرداخت نشده گفت: پولی که از شهروندان بابت هزینه بلیت اتوبوس دریافت می شود، تنها دو درصد هزینه های حمل و نقل با اتوبوس را پوشش می دهد و شهرداری اکنون به جای مردم این هزینه ها را متقبل شده است زیرا دولت نیز سهم تعیین شده خود طبق قانون هدفمندی یارانه ها (یک سوم هزینه بلیت) را تقبل نکرده است.
وی در ادامه با اشاره به بازنگری طرح جامع اهواز اظهار کرد: پیشنهاد خروج تعدادی از مناطق اطراف اهواز در طرح جدید مطرح شده بود که شهرداری و شورای شهر با آن مخالفت کردند، بر همین اساس پیشنهاد کردیم تعدادی از مناطق از جمله شهرک اندیشه به محدوده اهواز ملحق شوند.
موسوی از نیروی انتظامی به دلیل آنچه که نکردن همکاری عنوان کرد انتقاد و افزود: نیروی انتظامی برای جمع آوری دستفروشان با شهرداری همکاری نمی کند، این در حالیست که مقامات قضایی همکاری خوبی در این زمینه دارند.
وی با اشاره به قرارداد 90میلیارد ریالی شهرداری و سپاه برای اتمام پل ولایت اهواز اظهار کرد: روگذر اصلی پل ولایت تا پایان امسال به اتمام می رسد.
موسوی گفت: با وجود رکود اقتصادی در کشور، بودجه اهواز از چهار هزار میلیارد ریال به هفت هزار میلیارد ریال افزایش یافت.
وی اظهار کرد: در صورت تصویب شورای شهر اهواز، شش تقاطع غیرهمسطح جدید با اعتبار نه هزار و400 میلیارد ریال در مدت یک سال اجرا می شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *