معاون استاندار خوزستان عنوان‌‌کرد: آغاز حجم بالایی از فعالیت‌های اقتصادی در استان با اجرای برجام

فرج‌الله خبیر با شاره به اجرای برجام، اظهار کرد: اجرای برجام در مرحله به ویژه در حوزه‌های بین‌المللی و نحوه ارتباطات ما با دنیای خارج تاثیر بسیاری خواهد داشت و بسیاری از محدودیت‌هایی که در ارتباطات بین‌المللی و یا پولی و بانکی داریم با اجرای برجام باید برطرف می‌شود.

وی افزود: با رفع این محدودیت‌ها به طور طبیعی سرمایه‌گذاران با اطمینان خاطر بیشتر وارد کشور شده و سرمایه‌گذاری‌ها انجام می‌شود و در مبادلات بین‌المللی نیز وضعیت مناسب‌تری پیدا خواهیم کرد و می‌توانیم از تمام ابزارهای قانونی، مالی و پولی که در نظام بانکی بین‌الملل تعریف شده به خوبی استفاده کنیم.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان با بیان این‌که با اجرای برجام مبادلات بین‌المللی توسعه پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: تمام این‌ها می‌تواند فرصت‌هایی فراهم کند که اقتصاد کشور تحرک لازم را پیدا کند تا رونق اقتصادی در داخل کشور حاصل شود و جهت‌گیری به سوی صادرات گسترش یابد.

خبیر ادامه داد: با اجرای برجام، واردات کالاهای واسطه‌ای به کشور که دنبال آن‌ها هستیم و کالاهایی که می‌توانند در ارتباط با تامین زیرساخت‌های ما موثر باشند، سهولت پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به تاثیر اجرای برجام در خوزستان گفت: اجرای برجام در وضعیت استان خوزستان تاثیرگذار خواهد بود و دلیل مهم آن این است که با اجرای برجام برنامه‌های تولید نفت توسعه می‌یابد و افزایش تولید نفت در خوزستان در مرحله اجرا قرار خواهد گرفت و 200 درصد رشد تولید نفت خواهیم داشت.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان عنوان کرد: با اجرای برجام حجم بالایی از فعالیت‌ها در خوزستان آغاز خواهد شد و این امر در مبادلات بین‌المللی و تامین ارز اثر خواهد گذاشت. این یک فرصت است که به هوشیاری مسئولان، بازرگانان، تولیدکنندگان و صنعت‌گران استان بازمی‌گردد که از این فرصت به نحو مناست استفاده کنند.

خبیر بیان کرد: خوزستان به دریا دسترسی و در بنادر مهمی دارد؛ بخش مهمی از واردات و صادارت کشور در استان انجام می‌شود و زیرساخت‌های قابل توجهی وجود دارد و از نظر حمل و نقل نیز حمل و نقل هوایی، زمینی و دریایی وجود دارد؛‎ تمام این‌ها فرصت است که می‌توان با هوشمندی از آن بهره‌برداری کرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *