فرماندار اهواز : صلاحیت 69 نفر از حوزه انتخابیه اهواز تایید شد

فرماندار اهواز گفت: صلاحیت 111 نفر از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون، در هیات نظارت رد و یا احراز نشد.

اسماعیل ارزانی بیرگانی اظهار کرد: 69 نفر از داوطلبان شرکت در انتخابات دهمین دور مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه تایید صلاحیت شده اند.وی افزود: بیشتر رد و احراز نشدن صلاحیت ها به دلیل بند یک ماده 28 قانون است که شامل نداشتن التزام به اسلام و جمهوری اسلامی است.

ارزانی بیرگانی اضافه کرد: نتیجه بررسی هیات نظارت امروز به داوطلبان مجلس اعلام می شود که می توانند اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کنند.بر اساس این گزارش، 185 نفر از حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون برای شرکت در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند. از این تعداد سه نفر انصراف داده و صلاحیت 11 نفر نیز در هیات اجرایی احراز نشد. همچنین 171 نفر از داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه در هیات های اجرایی تایید صلاحیت شده بودند.اهواز سه نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.انتخابات دهمین مجلس شورای اسلامی همزمان با پنجمین دوره مجلس خبرگان در هفتم اسفند برگزار می شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *