رشد اولین گل در فضا توسط ناسا

4 خواندن ثانیه
0
0
72

برای اولین بار یک گل در ایستگاه بین المللی فضایی که توسط فضانورد ناسا اسکات کلی (Scott kelly) پروش داده شده بود، شکوفه کرد. فضانوردان در ایستگاه بین المللی فضایی بدون نور آفتاب، یک گل آهار پرورش دادند.

به گزارش اهواز اینفو فضانوردان ایستگاه بین المللی فضایی در کنار اینکه کارهای علمی مختلفی انجام می دهند، دست به کارهای هیجان انگیزی هم می زنند. یکی از این کارهای علمی که علاقه مندان بسیاری هم دارد، پرورش گیاه است. امروز اولین گل در ایستگاه بین المللی فضایی شکوفه کرد. اگر شکل آبیاری این گیاه را نادیده بگیریم، موضوع پرورش گیاه در جاذبه ی صفر بسیار جالب توجه به نظر می رسد. فضانوردان این گل را در محیطی با جاذبه ی صفر پرورش داده اند.

این گیاه که جزو خانواده ی گل های آهار به شمار می رود بسیار سریع رشد می کند. این گل دومین آزمایش برای پرورش گیاه بوده که به طور آزمایشی در فضا و در «آزمایشگاه گیاهی هیدروپونیک» (Hydroponic VEGGIE lab) ایستگاه بین المللی فضایی انجام شده است. قبلا سعی شده بود که گیاه «منداب» (Arugula) در فضا پرورش پیدا کند.

البته بد نیست بدانید از گل آهار که به تازگی در ایستگاه بین المللی فضایی پرورش پیدا کرده در سالاد و خوراکی های دیگر هم استفاده می شود.ایستگاه بین المللی فضایی مدتی پیش ۱۵ ساله شد و فضا نوردانی که در آن حضور دارند سال نوی میلادی را هم به مردم تبریک گفتند.

رشد اولین گل در فضا توسط ناسا (3) رشد اولین گل در فضا توسط ناسا (1)

  • سال تون میمون !

    «ابونصر فراهانی»ِ شاعر در  «نصاب الصبیان»اش شعری به این مضمون دارد: «موش و بقر و پلنگ و خر…
  • خوراکی لازم در سه ماه اول بارداری

     اگر در دوره بارداری به سر می برید از نقش کولین در تغذیه خود و اثراتش بر جنین غافل نمانید.…
  • 26 مرحله پس از مرگ

    چند مدت قبل در مطلبی تحت عنوان تصاویر باورنکردنی از ابتدای لقاح تا تولد نوزاد با روایت تصو…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

سال تون میمون !

«ابونصر فراهانی»ِ شاعر در  «نصاب الصبیان»اش شعری به این مضمون دارد: «موش و بقر و پلنگ و خر…