صفحه اصلی مجله خانواده مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون صبحانه مثل پادشاه، ناهار مثل شاهزاده، شام مثل گدا؟

صبحانه مثل پادشاه، ناهار مثل شاهزاده، شام مثل گدا؟

0 خواندن ثانیه
0
0
40

چرا باید صبحانه خیلی خوب و نهار متوسط و شام را کم و سالم خورد؟!

فواید خوردن صبحانه

بنا به گزارش اهواز اینفو : حتما شما هم بارها این نصیحت را شنیده اید که برای سلامتی صبحانه را مثل پادشاه ها کامل و مقوی، ناهار را کمتر و شام را بسیار سبک بخورید. این توصیه اما پایه علمی دارد و درست است؟

در یک کلام باید گفت: بله. تحقیقات جدید هم نشان داده که این توصیه قدیمی درست است و برای سلامتی بدن تان تاثیر جدی دارد.  مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی و همچنین وعده های پرکالری برای شام اصلا کار مناسبی نیست.
دکتر جاناتان جانسون، از دانشگاه ساری درانگلیس می گوید: به نظر می رسد که بدن انسان برای سوزاندن کالری، در اوقات معینی از روز بهتر کار می کند. دکتر جانستون معتقد است که بدترین موقع برای پر کردن معده از قند و چربی، آخر شب است یعنی وقتی که مقدار این مواد در خون زیاد است.
دکتر جانسون به همین منظور روی خودش آزمایشی انجام داده است. او در حالی که در طول شب چیزی نخورده بود، در صبح مقداری از خودش خون گرفت و  بعد در ساعت ۱۰ صبح یک صبحانه معمولی انگلیسی خورد. بلافاصله بعد از خوردن این صبحانهو نیز در چند ساعت آینده، هر نیم ساعت یک بار از خودش خون گرفت و مورد آزمایش قرار داد.

دوازده ساعت بعد یعنی ساعت ۱۰ شب دومین غذای روزانه را که درست مانند صبحانه اش بود خورد و بعد گرفتن خون از خودش را به منوال روز ادامه داد. نتایج نمونه های خون نشان داد که  بعد از صرف صبحانه میزان قند خون سریعا به وضع عادی برگشته و سه ساعت بعد از صبحانه کم شدن میزان چربی خون شروع شد. پس از شام که دقیقا مانند صبحانه بود اما میزان قند خون بسیار طولانی تر بالا بود و مقدار چربی خود هم حتی 4 ساعت بعد از شام باز هم بالا می رفت.
دکتر جانسون می گوید: بدن ما واقعا دوست ندارد که هنگام شب با مقدار زیادی چربی و قند دست و پنجه نرم کند. برای بدن تاثیر منفی خوردن در نصف شب به مراتب از خوردن همان چیز در طول روز، بسیار بیشتر است.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در مقالات اطلاعات عمومی و گوناگون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *