دوشنبه, ۰۴ بهمن ۱۳۹۵
آخرین خبر با عنوان ، حمله خداداد عزیزی به داور/ یک نابینا هم می‌فهمید آن توپ هند است! در 13 دقیقه قبل منتشر شده است .
»   اخبار روز ایران  »   هاشمی: عده ای از بیداری جامعه می ترسند/ به خاطر یک برداشت اشتباه از قرآن، قرن‌ها درحق زنان ظلم می‌شد
104 views
۱۷ اسفند ۱۳۹۴ , ساعت ۲۱:۵۱
هاشمی: عده ای از بیداری جامعه می ترسند/ به خاطر یک برداشت اشتباه از قرآن، قرن‌ها درحق زنان ظلم می‌شد

هاشمی: عده ای از بیداری جامعه می ترسند/ به خاطر یک برداشت اشتباه از قرآن، قرن‌ها درحق زنان ظلم می‌شد

 آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، او صبح امروز در دیدار جمعی از اصحاب فرهنگ و رسانه، فرهیختگان هنری، ادبی و رسانه‌ای را سرمایه‌ای ارزشمند برای کشور خواند و با تأکید بر نقش تأثیرگذار آنها در جامعه، گفت: فتح واقعی برای هر نظامی این است که مردم به خاطر اطلاع‌رسانی صاحبان تفکر، آگاه شده و برای تعیین سرنوشت جامعه وارد میدان شوند که در عصر حاضر، بهترین راه بروز و ظهور این آگاهی، حضور در انتخابات است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام آگاهی را سرمایه انقلاب، نظام و ایران دانست و با بیان این جمله که «آزادی فکری براساس آگاهی ارزشمند است»، گفت: معارف اسلامی بارها تأکید کرده که انسان‌ها آزاد به دنیا آمده‌اند و باید براساس تعقل، اختیار و تکلیف عمل کنند.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری سرنوشت بعضی از پیامبران الهی که رسالتی جز آگاهی مردم نداشتند، گفت: هیچ انسانی نمی‌تواند از حق خود بگذرد و هرکس باید در حدّ وسع و براساس آگاهی، از حق فردی و جمعی خویش دفاع کند.

وی اتفاقات سال‌های مبارزه، مخصوصاً حوادث سال‌های ۵۶ و ۵۷ را مصداقی برای تلاش مردم در جهت رسیدن به حق خود دانست و گفت: مردم با معجزه اجتماعی، رژیمی را ساقط کردند که شرق و غرب حامی جدّی آن بودند و حق تعیین حکومت را به دست گرفتند.

هاشمی رفسنجانی با تشریح امتیازات ایران در ابعاد منابع، معادن، جغرافیایی، تاریخی، تمدنی، اجتماعی و دینی که مطمع نظر استعمارگران است، گفت: ابرقدرت‌ها به آسانی از ایران چشم‌پوشی نمی‌کردند، اما مردم با عزمی جزم، وارد میدان شدند و حتی نگذاشتند توطئه‌های پس از پیروزی انقلاب، ماندن شورش‌ها، ترورها و اهداف تجزیه‌طلبی دشمنان، آرمان‌های امام و مردم را برای حفظ تمامیت ارضی کشور و پایه‌گذاری نظامی بر پایه مکتب اهل بیت(ع) مخدوش نمایند.

فرمانده هشت سال دفاع مقدس، جنگ تحمیلی عراق علیه ایران را توطئه‌ای دیگر از سوی دشمنان و نمادی برای تجلّی نقش مردم در آن دوران دانست و گفت: در جنگی که شرق، غرب و ارتجاع، پشت سر ارتش بعث بودند، مردم در قالب لشکریان بسیجی به جبهه‌ها رفتند و حاصل آن تلاش‌ها، کسب پیروزی سیاسی در سازمان ملل به عنوان مکمل پیروزی‌های نظامی بود.

وی با تحلیل شرایط کشورهایی که طی سال‌های اخیر علیه حاکمان مستبد برخاستند و مجدداً به دامان هرج و مرج و استبداد و حتی دخالت استعمارگران برگشتند، گفت: در بعضی از کشورها، ناتو با تمام توان نظامی حضور یافت، اما امنیت‌ها بر باد رفت و جنگ‌های داخلی دمار از مردم در آورد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، برنامه‌ریزی برای انحراف انقلاب‌های مردمی را هدف استعمارگران دانست و گفت: اگر مردم از دستاوردهای خود حفاظت نکنند، احزاب، گروه‌ها و حتی مسؤولین نمی‌توانند جلوی نقشه‌های دشمنان را بگیرند.

هاشمی رفسنجانی، تصمیم مردم ایران در سال ۹۲ را برای جلوگیری از انحراف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی در مدیریت اجرایی کشور، نمونه‌ای از تأثیرگذاری تصمیم افکار عمومی دانست و گفت: در شرایطی که خیلی‌ها نا امید بودند، مردم با فریاد سکوت رأی، اعتدال را برگزیدند و آن شیوه را در انتخابات اخیر ۷ اسفند ادامه دادند و نگذاشتند شیوه نادرست آن سال‌ها ادامه یابد که نتیجه آن به هدر رفتن درآمدهای کشور و ظهور اختلاس‌ها و فسادهای اداری بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اطلاع‌رسانی را وظیفه همیشگی اصحاب رسانه در همه شرایط و مقاطع دانست و با اشاره به اهداف و برنامه‌های دولت دکتر روحانی، گفت: دولت با همه محدودیت‌ها، با اتکای به حمایت‌های مردم که معلول تلاش‌های رسانه‌ها برای افزایش آگاهی‌ جامعه است، برای بهتر شدن اوضاع برنامه دارد که اصلاح سیاست خارجی و اتمام پرونده هسته‌ای، نقطه آغاز آن بود.

وی وجود تحصیلکرده‌ها و به خصوص حضور تأثیرگذار بانوان در جامعه را امتیاز اصلی نظام اسلامی برای تداوم حرکت در مسیر عقل، تدبیر و اعتدال دانست و گفت: مردم آگاه، لشکریان عقل در مبارزه با لشکریانی هستند که می‌بینید چگونه جاهلانه، با تعصب و ترور، امنیت جوامع بشری را تهدید می‌‌کنند.

هاشمی رفسنجانی با یادآوری نقش زنان تحصیلکرده در جامعه، به نگاه اسلام در این خصوص اشاره کرد و گفت: زنان آگاه، مادران فرزندانی آگاه هستند و می‌دانیم حضور آنان در عرصه‌های مختلف چه تأثیرات مثبتی در جامعه دارد.

وی ارتقا جایگاه زنان را یکی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی دانست و با بیان مصادیقی از ظلم‌های تاریخی در حق زنان، مخصوصاً در موضوع ارث از اعیان و عرصه، گفت: بدون هیچ سند معتبر، به خاطر یک برداشت اشتباه از قرآن، قرن‌ها در حق زنان ظلم می‌شد که موضوع را با رهبری مطرح کردم و وی هم پس از طرح موضوع در جلسه فقهی خویش و بررسی همه جانبه آن، به مجلس فرستادند و نمایندگان هم پس از بررسی‌های میدانی، قانونی را تصویب کردند تا این ظلم تاریخی جبران و یا حداقل جلوی گسترش آن گرفته شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، رشد آگاهی مردم ایران را در روستا و نقاط دور افتاده، امتیاز دیگری برای جامعه ایرانی ـ اسلامی دانست و گفت: تلاش برای افزایش آگاهی و بیان حقایق، خواسته‌ اصلی نظام و دلسوزان نظام است و تنها کسانی از اطلاع‌رسانی اصحاب انواع رسانه ناراحت می‌شوند که از بیداری و هوشیاری جامعه می‌ترسند.

وی بازنگری و اصلاح قانون اساسی را نتیجه افزایش آگاهی مردم دانست و گفت: جوامع براساس دستاوردهای فکری خویش و با توجه به شرایط روز، شیوه‌های زندگی فردی و اجتماعی را با حفظ اصول تغییر می‌دهند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سخنان یکی از حاضرین، با بیان این نکته که «امام خمینی(ره) پس از ۱۰ سال اجازه دستور بازنگری قانون اساسی را صادر کرده بودند»، گفت: شاید همین الان بعضی از اصول قانون اساسی با توجه به تجربه‌ها، نیاز به اصلاح داشته باشند، اما شرایط برای این کار کاملاً مهیا نیست.

هاشمی رفسنجانی، با بیان اینکه مردم به آینده بهتر و بهبود اوضاع و شرایط کشور امید بسته‌اند، گفت: مردم با حضور همیشگی خود در صحنه‌های مختلف نشان دادند که علی‌رغم همه مشکلات و گرفتاری‌ها به آینده کشور امیدوار هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان اظهار امیدواری کرد که با تفکر و تعقل و در سایه اسلام، کشور به جایگاه اصلی و شایسته خود برسد.

موضوعات مرتبط اخبار روز ایران

هاشمی: عده ای از بیداری جامعه می ترسند/ به خاطر یک برداشت اشتباه از قرآن، قرن‌ها درحق زنان ظلم می‌شد
رسول کوهپایه‌زاده وکیل بابک زنجانی در خصوص اظهارات سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر ابلاغ حکم تأیید شده در پرونده موکلش به وی گفت: در تاریخ 27 دی‌ماه بنده به ...
هاشمی: عده ای از بیداری جامعه می ترسند/ به خاطر یک برداشت اشتباه از قرآن، قرن‌ها درحق زنان ظلم می‌شد
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مجلس شورای اسلامی، محمدمهدی مفتح درتشریح نشست کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۶ مجلس شورای اسلامی گفت:در بررسی منابع درآمدی بودجه سال ۹۶ دولت مجاز شد،علاوه بر سهمیه ...
هاشمی: عده ای از بیداری جامعه می ترسند/ به خاطر یک برداشت اشتباه از قرآن، قرن‌ها درحق زنان ظلم می‌شد
علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی اخیراً طی اظهاراتی رزمایش‌های موشکی را «کم‌عقلی» توصیف کرده بود. این اظهارات مطهری با واکنش‌های قابل توجهی روبرو شد. مطهری پس از مواجهه با این انتقادات، در توضیحاتی ...
هاشمی: عده ای از بیداری جامعه می ترسند/ به خاطر یک برداشت اشتباه از قرآن، قرن‌ها درحق زنان ظلم می‌شد
حالا دیگر برج بلند مرکز شهر نیست؛ جایش را تلی از آهن و آتش و دود و سیمان گرفته است؛ آتش نشان هایی هنوز زیر آوار محبوسند و با گذشت زمان کم کم ...

برچسب مطالب

پیام تسلیت رئیس دانشگاه شهید چمران در پی درگذشت آیت‌الله رفسنجانی
رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در پیامی درگذشت یار دیرین امام و رهبری، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت. متن پیام دکتر غلامحسین خواجه بدین شرح است:...
واکنش‌های داخلی و خارجی به درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
مقامات و مسئولان داخلی و خارجی در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی واکنش نشان دادند.  مقامات و مسئولان داخلی و خارجی درپی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع ...

یک دیدگاه برای هاشمی: عده ای از بیداری جامعه می ترسند/ به خاطر یک برداشت اشتباه از قرآن، قرن‌ها درحق زنان ظلم می‌شد

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اخبار خوزستان
  • اخرین اخبار