سفر گردشگران نوروزی به دزفول

یعقوب زلقی سفر مسافران نوروزی به مناطق گردشگری و باستانی دزفول را قابل توجه دانست و افزود:محوطه باستانی جندی شاپور ،موزه مردم شناسی ، خانه تاریخی تیزنو همچنین روستاهای گردشگری بخش شهیون دزفول شاهد بیشترین حضور مسافران نوروزی در روزهای آغازین سال 95 بوده اند.
وی همچنین با تشریح فعالیت های ستاد سفرهای نوروزی شهرستان دزفول از اواخر اسفند ماه 94 تاکنون اظهار کرد:تمام تلاش مجموعه ستاد نوروزی شهرستان دزفول بر ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی متمرکز شده است.
زلقی با بیان اینکه این ستاد از 25 اسفند ماه 94 فعالیت خود را آغاز کرده است گفت: ستاد نوروزی دزفول تا 15 فروردین ماه 95 آماده ارایه خدمات به مسافران نوروزی می باشد.
سرپرست اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دزفول افزود:برای اولین بار در بخش های مختلف شهرستان دزفول از جمله شهرهای اقماری دزفول و برخی روستاها نمایشگاه صنایع دستی و نیز سیاه چادر برپا شده که مورد استقبال مسافران نوروزی قرار گرفته اند.
وی تهیه و چاپ 40 هزار کتابچه حاوی اطلاعات گردشگری دزفول و توزیع بین مسافران نوروزی را از اقدامات اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان برشمرد و گفت:در این کتابچه ها اطلاعات کاملی در رابطه با مناطق گردشگری ، زیارتی و باستانی دزفول چاپ شده است.
زلقی گفت:هتل جهانگردی ، سوم شعبان ، روناش ، مهران ، اردوگاه شهید رجایی از جمله مراکز اقامتی دزفول می باشند که به مسافران نوروزی خدمات می دهند.
دزفول در فاصله حدود 150 کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
سبزقبا(ع) ، محمدبن جعفر (ع) ،رودبند ، مرکز فرهنگی دفاع مقدس ، بوستان های ساحلی و بافت آجری دزفول و نیز حمام کرناسیان در کنار پل قدیم و آسیاب های آبی از جمله جاذبه های زیارتی و گردشگری شهر دزفول می باشند.
دو بخش کوهستانی شهیون و سردشت در شمال دزفول نیز از جاذبه های گردشگری طبیعی بی شماری برخوردار می باشند.
6068

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *