خبیر: مراسم ماه مبارک رمضان همراه با جشن باشد

فرج‌الله خبیر در جلسه برنامه‌ریزی ماه رمضان که امروز (28 اردیبهشت ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: گرامیداشت ماه مبارک رمضان و ورود مناسب به این ماه مبارک باید توام با نشاط و شادمانی باشد و این موضوع از جمله اهدافی بوده که سال گذشته طراحی و به مرحله اجرا رسید.

وی با تاکید بر این‌که ماه مبارک رمضان باید به عنوان ماه ضیافت الهی بین مردم جا بیفتد، ادامه داد: همه ارگان‌ها باید در این زمینه تلاش کنند تا در کلیه مناطق شهری و روستایی استان فضای پیشوازی از این ماه مبارک مهیا شود و به این مهم دست نخواهیم یافت جز آن‌که این فعالیت‌ها با مشارکت مردم صورت بگیرد . همچنین ضرورت دارد که برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان همراه با جشن باشد.

خبیر گفت: اهداف و برنامه‌های استان برای ماه مبارک رمضان در سال جاری همانند سال گذشته است و همان برنامه‌ها دنبال و اجرایی خواهد شد. در این راستا دستگاه‌ها یک سری وظیفه دارند که به عنوان وظایف ذاتی باید اجرا شوند اما وظایفی دیگر هستند که ارتباطی به وظایف ذاتی ندارند و این وظایف موجب جلب مشارکت مردم در برنامه‌های ماه مبارک رمضان خواهند شد. در این زمینه رسانه‌ها، مطبوعات و حتی فضای مجازی نیز می‌توانند جهت فضاسازی لازم برای ماه مبارک رمضان فعالیت کنند.

وی افزود: در این مدت ستادهای شهرستانی با حضور ائمه جمعه و نهادهای ذیربط باید تشکیل شود و ستادها باید فعالیت خود را بر اساس محورهایی که ابلاغ خواهد شد، برنامه‌ریزی کنند. همچنین برنامه‌های هر شهرستان باید به تفکیک تنظیم شده تا برنامه‌های استانی به طور کلی تدوین و تعیین شوند.

خبیر با اشاره به ارزیابی برنامه‌های اجرایی ماه مبارک رمضان گفت: برنامه‌های سال گذشته ارزیابی و سازمان تبلیغات اسلامی، کمیته امداد و بهزیستی به عنوان دستگاه‌های برتر معرفی شدند. امید است امسال نیز نهادهای ذیربط در برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های ماه مبارک رمضان با یکدیگر به رقابت بپردازند.

وی بیان کرد: بدون شک هر دستگاه در این ماه برای خود برنامه‌های ویژه‌ای دارد. در اجرای این برنامه‌ها، این نکته ضروری است که پرسنل و خانواده‌هایی که تحت پوشش آن دستگاه هستند نیز از این برنامه‌ها بهره‌مند شوند.

سرپرست استانداری خوزستان با بیان این که استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد و توانمند کردن آنها در زمینه اجرای برنامه‌های ماه مبارک رمضان موجب کاهش هزینه ارگان‌ها خواهد شد، گفت: در راستای اجرای هر چه بهتر و کم هزینه‌تر برنامه‌ها می توان از فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در ارگان‌های مختلف بهره برد و توصیه می‌شود که ارگان‌ها در تمامی شهرستان‌ها از این ظرفیت استفاده کنند.

وی عنوان کرد: ضروری است که جهت پیشواز و ورود به ماه مبارک رمضان، برنامه‌ریزی مفصلی صورت گیرد. توصیه می‌شود امسال جهت ورود به این ماه مبارک، تمامی مساجد و اصناف جشن بگیرند و این امر می‌تواند به شاد و مفرح برگزار کردن برنامه‌های ماه مبارک در استان کمک کند.

خبیر گفت: اصناف نقش موثری در زمینه برگزاری برنامه‌های ماه رمضان دارند؛ اصناف همان‌گونه که در سال گذشته طرح ارایه تخفیف را در طول ماه مبارک رمضان داشتند، تاکید می‌شود که امسال نیز پیش از آغاز این ماه جهت اجرای این طرح اقدام کنند و در زمینه اطعام و افطار نیز همانند سال گذشته ورود کنند.

وی بیان کرد: تا 10 روز دیگر باید تمامی برنامه‌های ارگان‌ها مشخص و شهرستانی و استانی بودن برنامه‌ها نیز تعیین و به تصویب این ستاد برسد و در نهایت جهت اجرا ابلاغ شود.

سرپرست استانداری خوزستان افزود: همانند سال گذشته کمیته‌ای جهت نظارت بر اجرای برنامه‌های شاخص خوزستان در ماه مبارک رمضان تشکیل خواهد شد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *