فعالیت دوباره 48 واحد صنعتی غیر فعال در سال 1393 در اهواز

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: 48واحد صنعتی راکد در این استان به چرخه تولید بازگشتند.

اخلاق محمدیان در نشست با بانوان صنعتگر و کارآفرین خوزستان در اهواز اظهار کرد: فعالیت دوباره 48 واحد صنعتی غیر فعال در پارسال، باعث ایجاد فرصت اشتغال برای بسیاری شد و مهم ترین فایده این اتفاق بدست آوردن بازار جدید در خوزستان بود.

وی همچنین با اشاره به اقداماتی که مقرر شده در بخش پوشاک خوزستان انجام شود افزود: پوشاک مدارس خوزستان ساماندهی شده است.

محمدیان گفت: به همین منظور در آینده نزدیک،برج پوشاک با امکانات ویژه در خوزستان برای فعالان حوزه پوشاک راه اندازی می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان در ادامه بیان کرد:پارسال 166 قرارداد سرمایه گذاری برای واگذاری 55 هکتار زمین، برای فعالیت صنعت گران منعقد شد.

مدیرعامل شرکت کامیاران پردازش خوزستان نیز اظهار کرد: بیشتر نیروی زن صنعتگر در خوزستان در بخش خدمات و کشاورزی فعالیت دارند.

غلامعلی قاسمی بیان کرد: هنوز آمار اشتغال زنان به 14 درصد نرسیده این در حالی است که باید 14 درصد جمعیت زن هر جامعه مشغول کار باشند.

وی افزود: متاسفانه نیروی شاغل جامعه زنان از تنوع و خطرپذیری کمتری برخوردار هستند و با تاثیر گرفتن از محیط اطراف، به درستی به استعدادها و مشاغلی که می توانند در آن موفق باشند نمی پردازند.

وی گفت: تنها اعطای تسهیلات به فعالان حوزه اقتصادی کمک نمی کند چرا که تسهیلات بانکی بیشتر سود 30 درصد دارند که دریافت این سود بالا، کمکی به بخش خصوصی نمی کند.

در این نشست صنعتگران خانم نظرات و مشکلات خود را بیان کردند که عمده مشکلات آنها، مسایل مربوط به بیمه و جلوگیری از خروج سفارشات سازمان ها و ارگان های داخلی به خارج از خوزستان بود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *