بازدید عموم از کارگاه‌های مرمتی میراث فرهنگی خوزستان آزاد است

معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از بازگشایی اهم کارگاه‌های مرمتی میراث فرهنگی خوزستان به روی مردم خبر داد.

عاطفه رشنویی اظهار کرد: با توجه به شعار تعیین شده در سال 1394 «همدلی و همزمانی دولت و ملت» به مناسبت روز جهانی ایکوموس «بناها و محوطه‌های تاریخی» اهم کارگاه های مرمتی میراث فرهنگی خوزستان برای بازدید عموم باز هستند و مردم می‌توانند آزادانه از این کارگاه ها بازدید کنند.

وی افزود: این کارگاه‌ها شامل کارگاه‌های مرمت خانه نجف خان بهبهان، بازار رضاخانی رامهرمز، قلعه توکل رامهرمز، کوشک حمیدیه، ساختمال هلال احمر خرمشهر، خانه افضل شوشتر، خانه طبیب شوشتر، حمام افضل شوشتر، سازه‌های آبی ـ تاریخی شوشتر، قلعه سلاسل شوشتر، کاروان‌سراهای دزفول و قلعه رزه اندیمشک است.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اشاره به زمان این بازدید گفت: این بازدیدها تنها در روز 29 و 30 فروردین 94 قابل انجام است و این فرصت نیز به مناسبت روز جهانی محوطه ها و بناهای تاریخی تعیین شده است.

رشنویی تاکید کرد: به مناسبت روز محوطه‌ها و بناهای تاریخی نمایشگاهی با همکاری میراث فرهنگی خوزستان و انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا برپا شده است که شامل عکس‌های قدیمی شهر اهواز است که در نگارخانه این کلانشهر برای بازدید عموم فعال است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *