پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۵
آخرین خبر با عنوان ، قلبی که سردار آزمون برای پرسپولیس فرستاد! در 35 دقیقه قبل منتشر شده است .
»   فرهنگی, فرهنگی هنری  »   بازسازی سرباز هخامنشی با روش 2 هزار و 500 سال قبل
86 views
۸ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۹:۴۹
بازسازی سرباز هخامنشی با روش ۲ هزار و ۵۰۰ سال قبل

بازسازی سرباز هخامنشی با روش ۲ هزار و ۵۰۰ سال قبل

شهرام رهبر، مدیر داخلی مجموعه جهانی تخت جمشید از اجرای طرح بازسازی یکی از نقوش برجسته هخامنشی به روش ۲ هزار و ۵۰۰ سال قبل در این پایگاه جهانی خبر داد.

وی با بیان اینکه یکی از نقوش هخامنشی به ابعاد ۳۰ در ۵۰ سانتی متر با ابزار آهنی در حال بازسازی است، گفت: طبق برنامه ریزی ها بازسازی این نقش برجسته تا چند روز آینده به پایان می رسد و دستاوردهای آن در قالب یک مقاله منتشر خواهد شد.

رهبر  شناسایی دقیق ابزار مورد استفاده هخامنشیان برای ساخت، تراش، صیقل دادن نقوش و مدت زمان احتمالی که صرف ساخت این نقوش می شود را از اهداف بازسازی این نقش سنگی دانست.

مدیر داخلی مجموعه جهانی تخت جمشید افزود: در این طرح نیم تنه یکی از سربازان هخامنشی که در مجموعه جهانی تخت جمشید وجود دارد انتخاب شده و تمام ابعاد، نقوش و جزییات آن در نظر گرفته شده و سنگتراش با دقت کامل به تراش سنگ می پردازد.

رهبر، نکته قابل توجه در ساخت این نقش برجسته را استفاده نکردن از تجهیزات جدید اعلام کرد و گفت:به طور مثال سنگتراش جهت الگوگیری از نقش برجسته باید مسافت کارگاه تا نقش برجسته را طی کند بدون آنکه برای حک کردن نقوش از کپی کردن برروی کاغذ استفاده نماید.

وی در ادامه اضافه کرد: هم اکنون این طرح در کارگاه روباز مجموعه جهانی تخت جمشید در حال اجراست و گردشگران می توانند از نزدیک با نحوه تراش این سنگ آشنا شوند.

موضوعات مرتبط فرهنگی  , فرهنگی هنری

عضو کانون منتقدان تئاتر:ردپای اندیشه امروز در اثر هنری دیده شود
رضا کیانی شامگاه دوشنبه در نشست نقد و بررسی نمایش' دنیای مطبوعاتی آقای اسراری' به کارگردانی علی ‌اصغر شادروان و نوشته بهرام بیضایی در سینما هلال اهواز اظهار کرد: هنرمند باید ادبیات زمانه ...
عضو کانون منتقدان تئاتر:ردپای اندیشه امروز در اثر هنری دیده شود
حمید فرخ‌نژاد جراحی سنگ صفرا را با موفقیت پشت سر گذاشت و طبق اعلام پزشکان فردا ۱۹ مهرماه از بیمارستان مرخص می شود. سیامک مردانه از نزدیکان حمید فرخ نژاد درباره وضعیت جسمانی این بازیگر گفت: ...
دردسرهای سلفی با یک زن بی‌حجاب
اداره کل سینمای حرفه‌ای در واکنش به انتشار پوستر فیلم «پارادایس» یادآور شد تهیه‌کننده و صاحبان فیلم مسئول محتوا و اقلام تبلیغی هستند. انتشار پوستر ،تیزر و مواد تبلیغی فیلم‌های سینمایی تنها پس از دریافت پروانه ...
دختری که با یک عکس علی دایی را شوکه کرد + عکس
دایی با تشکر ویژه از این دختر گفت:  از دختر مهربان و عزیز سرکار خانم فاطمه حمامى که با ٨۵٪‏ معلولیت تصویر من را با پاهاى خود نقاشى نموده اند قدر دانی می ...

برچسب مطالب

ارسال پاسخ یا نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


اخبار خوزستان
  • اخرین اخبار