صفحه اصلی اخبار خوزستان امام جمعه اهواز:دانش آموزان از نوشت افزار تولید داخلی استفاده کنند

امام جمعه اهواز:دانش آموزان از نوشت افزار تولید داخلی استفاده کنند

0 خواندن ثانیه
0
0
14

آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) اهواز بیان کرد: آغاز سال تحصیلی نزدیک است وخانواده ها مشغول خرید لوازم مدرسه هستند ، امسال تولیدات داخلی لوازم مدرسه بسیار مناسب بوده و مردم برای حمایت ازتولیدات داخلی از محصولات داخلی خرید کنند.
وی با اشاره به اینکه ایران مهد تمدن و مرکز تشیع دنیا است گفت: استفاده از محصولات خارجی در حالی که مشابه آن در داخل تولید می شود نوعی خیانت به کشور است.
خطیب جمعه اهواز ، نگاه به خارج را نوعی غرب زدگی و بیماری فرهنگی توصیف کرد و گفت: غرب زدگی مشکلات زیادی در بخش های مختلف کشور ایجاده کرده است ، نگاه به داخل و ایمان به توانمندی خودی ، می تواند بسیاری از مشکلات داخلی کشور را حل کند.
آیت الله موسوی جزایری همچنین با اشاره به مبحث مهم اقتصاد مقاومتی بیان کرد: مردم و مسئولان امری را که رهبر معظم انقلاب در گسترش اقتصاد مقاومتی تاکید کرده اند فراموش نکنند، اقتصاد مقاومتی اقتصاد بدون نفت و تکیه بر داخل است.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت قرارگاه پدافند و صیانت از آسمان کشور اظهار داشت: این قرارگاه موقعیتی جدا از نظام زمینی، هوایی و دریایی است و برای حفظ امنیت هرچه بیشتر کشور فعالیت دارد.
امام جمعه اهوازبا بیان اینکه کارهای بسیار ارزشمند و بزرگی توسط پدافند برای حفاظت از امنیت کشور انجام شده است افزود: پدافند هوایی با استفاده از امکانات وسیعی که دارد از آسمان کشور به خوبی در برابر دشمنان حفاظت می کند.
وی در ادامه اهمیت زکات اشاره کرد و افزود: با توجه به قرار داشتن در فصل برداشت محصولات کشاورزی ، کشاورزان به ویژه کشاورزانی که در روستاها سکونت دارند برای برکت بخشیدن هرچه بیشتر کار و محصولات خود پرداخت زکات را در اولویت برنامه خود قرار دهند.
امام جمعه اهواز همچنین با بیان اینکه دهه اول ذی الحجه نزدیک است گفت: اول ذی الحجه با ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) آغاز می شود و اعیاد باارزشی همچون عید غدیر و قربان در این دهه قرار دارد به همین منظور به این ماه رمضان صغیر نیز گفته می شود.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار خوزستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

فاصله طبقاتی آن‌طور که باید در کشور کاهش نیافته است/ممنوعیت کشت برنج در خوزستان بدون ارائه جایگزین پذیرفته نیست

 حجت‌الاسلام سید ابوالحسن حسن‌زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهواز در مصلی مهدیه امام…