محله های اهواز -لَشکَرآباد

 

لَشکَرآباد یکی از محلات شهر اهواز مرکز استان خوزستان ایران است. نام قدیمی این محله بسیار بزرگ که در ساحل غربی رود کارون و روبروی دانشگاه شهید چمران قرار دارد به زبان عربی رُفَیش (و بقولی النهضة) بوده است. رفیش در عربی به معنی لاک‌پشت کوچک است. اکثریت جمعیت آن‌را مردم عرب تشکیل می‌دهند.

این منطقه از مناطق فقیر نشین شهر اهواز است

بازار فلافل اهواز یکی از مراکز فروش فلافل واقع در خیابان انوشه، محلهٔ عرب‌نشین لشکرآباد اهواز است. این بازار با وجود صدها مغازهٔ فلافل‌فروشی، یکی از جاذبه‌های توریستی این شهر اهواز می‌باشد. فروش اغذیه در این بازار به‌صورت سلف سرویس است که علاوه بر فلافل، سمبوسه، کپه و دیگر خوراکی‌های فوری را عرضه می‌کنند.

فلافل به‌عنوان یک غذای خوشمزه، ساده و سبک که با قیمت مناسبت‌تر از سایر خوراکی‌ها در اختیار مشتری قرار می‌گیرد و در اهواز کسب و کار فلافل فروشی در این محله چنان بالا گرفته و مورد استقبال مردم اهواز، مسافران، دانشجویان و… قرار گرفته که شلوغی و ترافیک بسیار بالای جمعیت و خودروها در این منطقه موج می‌زند

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

2 پاسخ

  1. Amin گفت:

    آقا وقتی یه چیزی میخوای بنویسی یا درست بنویس یا اصلا ننویس رفیش کجا‌ش فقر نشین داره من خودم ساکن مرکز رفیشم و خداروشکر همه پول دارن و احتاجی به کسی ندارن ولی تو امدی نوشتی فقر نشین آخه کدوم دیوثی اینو به تو گفته

    • ابوالفضل نوری گفت:

      متاسفانه همین بی فرهنگی و فحاشی کردنت از فقر فرهنگی و فقیر بودنت نشات میگیره .حالا فهمیدیم تو پولداری ما منظورمون با اکثر اشخاص فقیر این ناحیه بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *