صفحه اصلی اخبار خوزستان برنامه‌های آموزش‌وپرورش برای گسترش فرهنگ اقامه نماز میان دانش‌آموزان

برنامه‌های آموزش‌وپرورش برای گسترش فرهنگ اقامه نماز میان دانش‌آموزان

0 خواندن ثانیه
0
0
27

 

علی محسنی‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگار علمی و آموزشی در خصوص ترویج فرهنگ اقامه نماز میان دانش‌آموزان استان، اظهار داشت: در راستای گسترش فرهنگ نماز در مدارس هرساله از سوی وزارت برنامه‌هایی ابلاغ می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها آموزش عملی نماز در مدارس مقطع ابتدایی است.

وی افزود: از دیگر برنامه‌های ترویج فرهنگ نماز در مدارس می‌توان به طرح‌هایی مانند برگزاری جشن تکلیف، زنگ نماز، مسابقات احکام و اذان، انشاء نماز، آشنایی با مرجع تقلید، نشست‌های پرسش و پاسخ دینی، پیوند مدرسه و مسجد و حضور در نماز جمعه اشاره کرد.

محسنی‌نسب درباره برنامه آموزش‌وپرورش برای پیوند میان مدرسه و مسجد، تصریح کرد: در این ارتباط هرساله دستورالعمل لازم به مناطق ابلاغ می‌شود که در همین راستا مدیران مدارس و هیأت امنای مساجد جلساتی برگزار و از امام جماعت مسجد دعوت می‌شود در طول سال تحصیلی برای جذب دانش‌آموزان به مسجد، در مدرسه حضور یابند و فعالیت‌هایی را برنامه‌ریزی کنند.

کارشناس مسئول اقامه نماز و عترت اداره‌کل آموزش‌وپرورش خوزستان در خصوص سازوکار ترویج فریضه نماز بین دانش‌آموزان در مدارس، گفت: در مدارس آموزش اولیه نماز در دوره ابتدایی به‌صورت عملی انجام و در 2 سال اخیر برای آموزش عملی نماز پوستر ویژه‌ای طراحی و طی این مدت 2 هزار و 500 برگ پوستر از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی اداره‌کل بین مدارس استان توزیع شد؛ شهرداری نیز برای نواحی چهارگانه اهواز 800 برگ پوستر تأمین کرد و درمجموع سه هزار و 300 برگ پوستر در مدارس توزیع شد.

محسنی‌نسب در خصوص وضعیت برگزاری جشن تکلیف در مدارس استان، بیان کرد: این جشن در مدارس دخترانه به‌خوبی برگزار اما در مدارس پسرانه ضعیف‌تر عمل می‌شود؛ شهرهایی مانند آبادان، خرمشهر، امیدیه و ماهشهر هرساله به‌صورت متمرکز جشن‌های تکلیف بسیار خوبی برگزار می‌کنند.

وی افزود: همچنین ازآنجا که مدیران مدارس محور انجام فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در مدارس هستند طرح مبین که برگرفته از عبارت “مدیریت برنامه‌ریزی یاوران نماز” است، با هماهنگی ستاد اقامه نماز استان برای آموزش مدیران اجرا می‌شود.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار خوزستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

جزئیات دقیق درگیری ولی دانش‌آموز با معلم فیزیک در حمیدیه

کریم سعیداوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حمیدیه با اشاره به انتشار تصاویری درباره درگیری…