امام جمعه شهر چمران:آمریکا خیال قطع حمایت ایران از محور مقاومت را به گور خواهد برد

حجت‌الاسلام سید منتصر هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چمران با تسلیت شهادت سیدالساجدین(ع)، اظهار کرد: منابر را باید به نور معارف امام زین‌العابدین(ع) مزین کنیم.

وی با بیان اینکه مناسب است دهه دوم محرم را به نام دهه سجادیه نامگذاری کنیم، افزود: عصر سیدالساجدین(ع) همچون عصر پدر بزرگوارشان عصر انقلابی بود ایشان با شمشیر زبان خود علیه مستکبران همان کاری را کرد که شمشیر سیدالشهدا(ع) انجام داد، دعاهای صحیفه سجادیه سلاحی علیه بنی‌امیه بود.

خطیب جمعه شهر چمران خاطرنشان کرد: سزاوار است در کنار تلاوت و حفظ قرآن تلاوت و حفظ صحیفه سجادیه مورد توجه قرار بگیرد به ویژه جوانان و نوجوانان عاشورایی باید تا حد توان با این کتاب نورانی انس بگیرند.

هاشمی متذکر شد: انس و بهره بردن از این کتاب ما را از بخش عظیمی از مشکلات اخلاقی اجتماعی و … رهایی خواهد بخشید، بهترین دادگاه و قاضی متخلق صحیفه سجادیه است، که با مراجعه به آن از دادگاه‌ها و شورای حل اختلاف‌ها بی‌نیاز خواهیم شد.

وی در ادامه به اول آبان روز آمار و برنامه‌ریزی اشاره کرد و گفت: مشارکت مردم در سرشماری عمومی نفوس و مسکن یک تکلیف اجتماعی است، این طرح نقش و تأثیر بسیار مهمی در توسعه شهر، استان و کشور دارد، چراکه اساس همه برنامه‌ریزی‌ها آمار است، امیدواریم مسؤولان نیز برنامه‌ریزی‌های خود را بر اساس این طرح اجرا کنند.

امام جمعه شهر چمران همچنین به اوضاع و تحولات روز کشور عراق اشاره کرد و افزود: این روزها مردم غیور عراق همراه نیروی نظامی قصد برگرداندن موصل به آغوش این کشور را دارند، حمایت قطعی خود را از این حرکت اعلام و برای پیروزی قطعی و نزدیک ملت این کشور دعا می‌کنیم.

هاشمی در ادامه با اشاره به هشدار اخیر مقام معظم رهبری به دولتمردان آمریکا که رفع اساسی تحریم‌ها را مقید به قطع حمایتمان از محور مقاومت عنوان کرده‌اند، تأکید کرد: تا خون اسلام و غیرت مسلمانی در رگ این ملت است آمریکا این وهم و خیال باطل را به خواب نیز نخواهد دید.

وی در پایان به ارتقای دو درجه‌ای شهرداری چمران اشاره کرد و گفت: ترقی و پیشرفت شهرداری چمران از سوی وزارت کشور را به مردم این شهر تبریک گفته و از شهردار و مجموعه شهرداری به دلیل تلاشهایشان برای خدمات شهری و کسب این پیشرفت تشکر می‌کنم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *