سه شنبه, ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
»   انتخابات  »   دولت آقای روحانی چند ماه دیگر سرکار است، نفر بعدی رویکردها را عوض کند، باید مدیران فاسد کنار بروند و افراد جهادی سر کار بیایند.
60 views
۲ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۵۲

دولت آقای روحانی چند ماه دیگر سرکار است، نفر بعدی رویکردها را عوض کند، باید مدیران فاسد کنار بروند و افراد جهادی سر کار بیایند.

استاد برجسته اقتصاد با بیان اینکه جهت گیریهای اقتصادی دولت به سمت اقشار ثروتمند جامعه است و به مسائل اصلی کشور توجه ندارد گفت: امروز ۸۰ درصد حقوق بیگران زیر خط فقر هستند و ۷ میلیون خانوار در پرداخت اجاره مشکل دارند.

ابراهیم رزاقی استاد برجسته اقتصاد گفت: وقتی فقر و بیکاری بیشتر می‌شود، نا امیدی  مردم بیشتر می‌شود، البته مردم نمیدانند که سیاستهای مختلف اقتصادی از جانب دولتها دنبال می‌شود اما نتایج این سیاستها در یک چارچوب کلی دیده می‌شود.

وی افزود، دولتهای مختلف در جمهوری اسلامی در حوزه اقتصاد سیاستهای لیبرالی را در پیش گرفته‌اند،‌ دولت یازدهم نیز با توجه به رویکردها و مدیرانی که در بخشهای مختلف به کار گرفته است همین سیاستها را دنبال کرده است. نکته مهم در خصوص این سیاستها این است که کشور هیچ وقت از اجرای این سیاستها نتیجه مطلوبی دریافت نکرده است.

رزاقی ادامه داد، تجربه سالهای گذشته نشان می‌دهد پیگیری سیاستهای اقتصاد لیبرالی نه تنها برای ما رهگشا نیست، بلکه کشور را با چالشهای مختلف از جمله فقر و بیکاری رو به رو کرده است. دولتها نیز در دوره‌های مختلف برای سرپوش گذاشتن روی ناکارامدی این سیاستها توجه مردم را به موضوعات دیگر جلب کرده‌اند.

استاد بازنشسته اقتصاد دانشگاه تهران گفت: با توجه به روند موجود در اقتصاد کشور، این نگرانی وجود دارد که ۱۲ میلیون بیکار و ۳۰ میلیون فقیر نسبت به آینده کشور بدبین شوند. حتی ممکن است در آینده منجر به اعتراض از سوی مردم شود و آقای رئیس جمهور باید در این خصوص پاسخگو باشد.

وی افزود، امروز ۸۰درصد حقوق بیگران زیر خط فقر هستند و ۶ تا ۷میلیون خانوار مشکل در پرداخت اجاره دارند،‌ نباید شرایط به سمتی حرکت کند این قشر از مردم که به تعبیر امام(ره)  صاحبان انقلاب هستند از ادامه مسیر نا امید شوند. به نظر می‌آید مشکلات  این  دسته از اقشار مردم جزو  مسائل اساسی کشور است که دولتها باید در جهت رفع آنها تلاش کنند.

رزاقی ادامه داد، متاسفانه جهت گیریهای اقتصادی دولت به سمت اقشار ثروتمند جامعه و به نفع یک طبقه خاص است.

این اقتصاددان با اشاره به حواشی ایجاد شده برای لغو یک سخنرانی، تاکید کرد، این صحبتها برای این است که  فضای کشور تحت تاثیر قرار گیرد.

رزاقی گفت: امام می‌فرماید انقلاب ما انقلاب کوخ نشینان است، اما باید پرسید رویکرد دولت نسبت به این افراد چیست؟ به نظر می‌رسد رویکردها و سیاستهای اقتصادی دولت بیشتر به سمت ثروتمندان جهت داده می‌شود.

تحلیلگر ارشد مسائل اقتصادی ایران گفت: در شرایط فعلی کشور مسائل اصلی جامعه، برای مسئولان در عمل مطرح نیست.

رزاقی ادامه داد، به نظر میرسد احتیاج به یک انقلاب در عرصه مدیریتی کشور داریم، چراکه برخی مدیران کنونی توان رفع مشکلات اساسی مردم را ندارند.

وی به سخنان اخیر امام جمعه قم اشاره کرد و گفت: اخیرا اعلام شده ۷۲ مدیر ارشد  تابعیت دوگانه دارند، یعنی این مدیران ایرانی نیستند ولی بر ایران حکومت می کنند، در هیچ جای دنیا چنین شکلی از مدیریت پذیرفته نیست. از طرفی باید بگوییم، بعضی مدیران به جای  اینکه در فکر بر طرف کردن مشکلات مردم باشند بدنبال اخذ گرین کارت هستند.

این استاد اقتصاد با بیان اینکه دولت آقای روحانی چند ماه دیگر سرکار است، امیدواریم نفر بعدی که قدرت را در دست میگیرد رویکردها را عوض کند، تاکید کرد، باید مدیران فاسد کنار بروند و افراد جهادی سر کار بیایند.

http://ahvaz.info/#

موضوعات مرتبط انتخابات

یک منبع مطلع در کمیسیون ویژه بررسی تبلیغات انتخاباتی به خبرنگار سیاسیخبرگزاری تسنیم گفت: مناظره‌های انتخاباتی طبق کنداکتور پیش‌بینی‌شده در روز جمعه 8 اردیبهشت ساعت 166 آغاز می‌شود. به‌گفته این منبع آگاه، در جلسه 2 اردیبهشت کمیسیون نظارت تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری...
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، اگر یکی از کسانی هستید که می‌گویید تن آدمی به جان آدمیت شریف است و لباس زیبا نشانه آن نیست این مطلب را نخوانید. ولی اگر اعتقاد دارید که لباس، یکی از عناصر مهم...
محمدباقر قالیباف نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، در گفت‌وگویی از برنامه های «دولت مردم» پس از پیروزی در انتخابات سخن گفت. این گفتگو در ادامه از منظرتان می‌گذرد: با سلام جناب آقای دکتر شما در بیانیه حضور خودتان در هنگام ثبت...
رئیس ستاد تبلیغات قالیباف در خوزستان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اهواز اظهار داشت: ستاد مرکزی قالیباف در مرکز استان راه اندازی شده و در کوتاه ترین زمان ممکن ستادهای شهرستانی در خوزستان نیز فعال می...

برچسب مطالب