جمعه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۶
»   انتخابات  »   دولت آقای روحانی چند ماه دیگر سرکار است، نفر بعدی رویکردها را عوض کند، باید مدیران فاسد کنار بروند و افراد جهادی سر کار بیایند.
۲ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۵۲

دولت آقای روحانی چند ماه دیگر سرکار است، نفر بعدی رویکردها را عوض کند، باید مدیران فاسد کنار بروند و افراد جهادی سر کار بیایند.

استاد برجسته اقتصاد با بیان اینکه جهت گیریهای اقتصادی دولت به سمت اقشار ثروتمند جامعه است و به مسائل اصلی کشور توجه ندارد گفت: امروز ۸۰ درصد حقوق بیگران زیر خط فقر هستند و ۷ میلیون خانوار در پرداخت اجاره مشکل دارند.

ابراهیم رزاقی استاد برجسته اقتصاد گفت: وقتی فقر و بیکاری بیشتر می‌شود، نا امیدی  مردم بیشتر می‌شود، البته مردم نمیدانند که سیاستهای مختلف اقتصادی از جانب دولتها دنبال می‌شود اما نتایج این سیاستها در یک چارچوب کلی دیده می‌شود.

وی افزود، دولتهای مختلف در جمهوری اسلامی در حوزه اقتصاد سیاستهای لیبرالی را در پیش گرفته‌اند،‌ دولت یازدهم نیز با توجه به رویکردها و مدیرانی که در بخشهای مختلف به کار گرفته است همین سیاستها را دنبال کرده است. نکته مهم در خصوص این سیاستها این است که کشور هیچ وقت از اجرای این سیاستها نتیجه مطلوبی دریافت نکرده است.

رزاقی ادامه داد، تجربه سالهای گذشته نشان می‌دهد پیگیری سیاستهای اقتصاد لیبرالی نه تنها برای ما رهگشا نیست، بلکه کشور را با چالشهای مختلف از جمله فقر و بیکاری رو به رو کرده است. دولتها نیز در دوره‌های مختلف برای سرپوش گذاشتن روی ناکارامدی این سیاستها توجه مردم را به موضوعات دیگر جلب کرده‌اند.

استاد بازنشسته اقتصاد دانشگاه تهران گفت: با توجه به روند موجود در اقتصاد کشور، این نگرانی وجود دارد که ۱۲ میلیون بیکار و ۳۰ میلیون فقیر نسبت به آینده کشور بدبین شوند. حتی ممکن است در آینده منجر به اعتراض از سوی مردم شود و آقای رئیس جمهور باید در این خصوص پاسخگو باشد.

وی افزود، امروز ۸۰درصد حقوق بیگران زیر خط فقر هستند و ۶ تا ۷میلیون خانوار مشکل در پرداخت اجاره دارند،‌ نباید شرایط به سمتی حرکت کند این قشر از مردم که به تعبیر امام(ره)  صاحبان انقلاب هستند از ادامه مسیر نا امید شوند. به نظر می‌آید مشکلات  این  دسته از اقشار مردم جزو  مسائل اساسی کشور است که دولتها باید در جهت رفع آنها تلاش کنند.

رزاقی ادامه داد، متاسفانه جهت گیریهای اقتصادی دولت به سمت اقشار ثروتمند جامعه و به نفع یک طبقه خاص است.

این اقتصاددان با اشاره به حواشی ایجاد شده برای لغو یک سخنرانی، تاکید کرد، این صحبتها برای این است که  فضای کشور تحت تاثیر قرار گیرد.

رزاقی گفت: امام می‌فرماید انقلاب ما انقلاب کوخ نشینان است، اما باید پرسید رویکرد دولت نسبت به این افراد چیست؟ به نظر می‌رسد رویکردها و سیاستهای اقتصادی دولت بیشتر به سمت ثروتمندان جهت داده می‌شود.

تحلیلگر ارشد مسائل اقتصادی ایران گفت: در شرایط فعلی کشور مسائل اصلی جامعه، برای مسئولان در عمل مطرح نیست.

رزاقی ادامه داد، به نظر میرسد احتیاج به یک انقلاب در عرصه مدیریتی کشور داریم، چراکه برخی مدیران کنونی توان رفع مشکلات اساسی مردم را ندارند.

وی به سخنان اخیر امام جمعه قم اشاره کرد و گفت: اخیرا اعلام شده ۷۲ مدیر ارشد  تابعیت دوگانه دارند، یعنی این مدیران ایرانی نیستند ولی بر ایران حکومت می کنند، در هیچ جای دنیا چنین شکلی از مدیریت پذیرفته نیست. از طرفی باید بگوییم، بعضی مدیران به جای  اینکه در فکر بر طرف کردن مشکلات مردم باشند بدنبال اخذ گرین کارت هستند.

این استاد اقتصاد با بیان اینکه دولت آقای روحانی چند ماه دیگر سرکار است، امیدواریم نفر بعدی که قدرت را در دست میگیرد رویکردها را عوض کند، تاکید کرد، باید مدیران فاسد کنار بروند و افراد جهادی سر کار بیایند.

http://ahvaz.info/#

موضوعات مرتبط انتخابات

رئیس ستاد انتخابات کشور پیش از ظهر امروز با حضور در فرمانداری تهران و در جریان بازدید از روند ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نام داوطلبان در این دوره...
تحولات مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ایران که قرار است اردیبهشت ماه سال 1396 برگزار شود، از موضوع های مورد توجه رسانه های بین المللی به شمار می رود. به گزارش خبرداغ به نقل از ایرنا، رسانه های جهان عرب از...
دوباره ظهور کرده است؛ این بار اما هر چه تلاش می کند نمی تواند در همان جایی بایستد که سال ها در آن موقعیت بود. حرف‌های آنچنانی می زند، تهدید می کند، رویاهای همیشگی اش ر ا پشت سر هم...
دکتر علی حسین حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از 30 اسفندماه 95 اظهار کرد: ثبت‌نام از کاندیداها تا 6...

برچسب مطالب