چهارشنبه, ۰۷ تیر ۱۳۹۶
»   اخبار خوزستان  »   نخستین نشست ستاد اربعین 96در خوزستان/پیش بینی2.4میلیون زائربرای سال آینده
28 views
۱۶ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۲۰:۳۵

نخستین نشست ستاد اربعین ۹۶در خوزستان/پیش بینی۲.۴میلیون زائربرای سال آینده

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان پیش بینی کرد در اربعین سال آینده 2.4میلیون زائر از طریق دو مرز رسمی چذابه و شلمچه راهی عتبات عالیات شوند که این رقم دو برابر تعداد زائران در اربعین حسینی سال 95 خواهد بود.

قدرت الله دهقان سه شنبه در نخستین نشست اربعین سال ۹۶ در سالن جلسات استانداری خوزستان افزود: در اربعین امسال در مجموع یک میلیون و ۲۰۰هزار زائر از طریق دو مرز شلمچه و چذابه به کربلای معلا عزیمت کردند که نسبت به اربعین ۹۴حدود ۹۵درصد افزایش نشان می دهد.
وی در مجموع عملکرد همه کمیته های عضو ستاد اربعین حسینی ۹۵ را با وجود دو برابر شدن تعداد زائران نسبت به سال گذشته ، مطلوب و جهادگونه توصیف کرد و افزود: بررسی های میدانی نشان داد که دستگاههای اجرایی عضو کمیته های اربعین ، با همدلی ، همکاری و روحیه جهادی ، زیرساخت های لازم را برای رفاه زائران و امنیت آنان فراهم کردند که امیدواریم در سال آینده با برنامه ریزی دقیق تر و رفع نواقص ونارسایی ها و ارتقای آمادگی ها ، به پیشباز اربعین ۹۶ برویم.
دهقان با بیان اینکه شمار زائران اربعین حسینی که از دو مرز رسمی خوزستان به عتبات عالیات مشرف شدند برابر با همه زائرانی بود که سال گذشته از همه مرزهای کشور به کربلای معلا عزیمت کردند افزود: در اربعین امسال به برکت وجودی امام حسین(ع) ، مشارکت نزدیک مردم و پای کار آمدن دستگاههای اجرایی ، با کمترین مشکلات رو به رو شدیم.
وی گفت: از این پس هرسال شاهد دو برابر شدن شمار زائران اربعین حسینی از ایران و سایر نقاط جهان خواهیم بود.
دهقان تاکید کرد باید از هم اکنون زیرساخت های لازم برای زائران اربعین را توسعه ، تکمیل و بهسازی کنیم و کارها را به ماههای آخر موکول نکنیم و در این مساله باید از اعتبارات و امکانات ملی نیز بهره جست.
معاون انتظامی امنیتی استاندار خوزستان با تبریک و تسلیت شهادت جمعی از زائران خوزستانی اربعین حسینی در شهر حله عراق گفت: عملیات تروریستی گروه های الحادی و تکفیری علیه زائران حسینی که شور و شوق شهادت نیز داشتند مساله ای نیست که بتواند خللی در حضور مشتاقان زیارت امام حسین(ع) به وجود آورد و به طور قطع سال آینده شاهد حضور بی شمار زائران اربعین خواهیم بود.
دهقان با تقبیح اقدام های ضدانسانی گروه های تکفیری و تروریستی ، از قدرت های استکباری بخصوص امریکا که در پیدایش و شکل گیری گروه های تروریستی نقش محوری و اساسی داشته و دارند بشدت انتقاد کرد و گفت:در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری امریکا این موضوع کاملا روشن شدکه امریکایی ها در جنایاتی که تروریست ها در مناطق مختلف جهان انجام می دهند دخیل و شریک هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ، امنیت و تامین زیرساخت ها را ۲اولویت مهم برای زائران اربعین حسینی بیان کرد و افزود: با هماهنگی بیشتر با مسئولان عراقی گام های بیشتری برای بالا بردن امنیت زائران برخواهیم داشت تا زائران در کمال سلامت به عتبات عالیات مشرف شوند.

* اربعین حسینی و تعمیق وحدت در جامعه اسلامی
معاون امنیتی استانداری خوزستان در ادامه تعمیق وحدت و برادری در جامعه اسلامی ما را مدیون اربعین حسینی دانست وگفت:مشعل فروزان امام حسین(ع) برکات زیادی برای کل بشریت دارد که نمود آن در جامعه ما وحدت و یگانگی است.
وی گفت: در اربعین حسینی امسال شاهد حضور برادران اهل سنت از کشورهای آسیایی و اروپایی در حماسه اربعین و حضور مسیحیان از سراسر جهان بودیم که به لحاظ عقیدتی و جغرافیایی بسیار حائز اهمیت است.
معاون امنیتی ،انتظامی استانداری خوزستان از تامین آب لوله کشی ، توسعه توقفگاه های خودرو ، روشنایی ، بازسازی کامل جاده بستان – عبدالخان (الوان) ، چهاربانده کردن جاده سوسنگرد – چذابه به طول ۶۰کیلومتر ، و ساماندهی بهتر مواکب را از اولویت های کاری دانست که باید از هم اکنون مقدمات اجرایی آن بسرعت انجام شود.

*۲ مرز چذابه و شلمچه از نظر نظم ، انضباط و زیرساخت ها رتبه برتر را کسب کردند
فرمانده انتظامی خوزستان و رئیس کمیته انتظامی و امنیتی ستاد اربعین ۹۵ در این نشست که بدون حضور استاندار برگزار شد گفت: ۲ مرز چذابه و شلمچه از نظر نظم ، انضباط و فراهم کردن زیرساخت ها رتبه برتر را کسب کردند.
سردار محمدرضا اسحاقی افزود:با استقرار سیستم کنترلی از ورودی به استان تا نقطه صفر مرزی توانستیم یک امنیت قابل قبول را برای زائران فراهم کنیم به گونه ای که با وجود اینکه معاندین برنامه ای برای تحرکات ضدامنیتی داشتند ولی موفق به کار خاصی نشدند.
وی سازماندهی نیروها و همکاری و تعامل بسیار نزدیک ارتش جمهوری اسلامی ایران ، سپاه ، بسیج ، اداره کل اطلاعات را در اربعین حسینی امسال بی نظیر خواند و گفت: همه نیروها بخصوص تشکل های مردمی در اطراف پایانه های چذابه و شلمچه به بهترین وجه به وظایف خود عمل کردند و شاهد هیچگونه مساله ضدامنیتی نبودیم.
فرمانده انتظامی خوزستان در خصوص آمار زائران اربعین حسینی در دو مرز چذابه و شلمچه گفت: از اول تا ۲۴ صفر ۵۲۶هزار و ۷۶۲ زائر ایرانی و ۱۱۸هزار و ۲۱۲زائر خارجی(بجز عراقی) از طریق مرز شلمچه به عتبات عالیات عزیمت نمودند که این تعداد در مرز چذابه ۴۵۱هزار ۸۸۸ زائر ایرانی و سه هزار و ۹۱۳زائر خارجی بوده است.
سردار اسحاقی افزود: در مجموع دو میلیون و ۵۳هزار و ۷۱۰زائر ایرانی و خارجی در دو مرز شلمچه و چذابه تردد(ورودی و خروجی) کرده اند.
وی سهولت بیشتر در تردد زائران ، قانونمندکردن حداکثری خروج از کشور ، احراز هویت دقیق افرادی که قانونا نمی توانند از کشور خارج شوند، انعطاف پذیری و تصمیم گیری متناسب با شرایط موجود ، احداث آشپرخانه متمرکز ، جلوگیری از ریخت و پاش ها در مواکب ، انسجام بخشی بیشتر واحدهای ارائه کننده خدمات نظیر خودپردازها ، انسداد کامل خط مرزی حد فاصل پاسگاه مرزی رشیدیه تا سابله با هدف جلوگیری ورود زائران به میدان های مین و ساماندهی تردد خودروهای مواکب را از مهمترین پیشنهادهای خود برای اربعین سال آینده عنوان کرد.
در این نشست علی حسین حسین زاده معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ضمن قدردانی از همه مجموعه های اجرایی ، انتظامی و مردمی که در شکل گیری اربعین حسینی نقش آفرینی کردند تقدیر کرد و گفت: این کار یک تلاش و اقدام اعتقادی بود و برخی صحنه های آن حماسه هشت سال دفاع مقدس را در ذهن ها تداعی کرد.
وی گفت: باید از این ظرفیت های عظیم برای گره گشایی در بخش های فرهنگی و اقتصادی استان استفاده کرد.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان خواستار بهره گیری از اعتبارات ملی برای فراهم کردن زیرساخت ها شد و افزود: استان خوزستان هر ساله در تدارک کاروان های راهیان نور و زائران اربعین حسینی و نیاز است دولت نگاه ویژه ای برای تامین اعتبارات مورد داشته باشد.
در این نشست عنوان شد بزودی همایش تقدیر از دست اندرکاران حماسه اربعین در بخش دولتی و مردمی در اهواز به صورت عام و در دشت آزادگان به صورت خاص برگزار می شود.

http://ahvaz.info/#

موضوعات مرتبط اخبار خوزستان

دوشنبه از روابط عمومی موسسه فرهنگی، ورزشی صنعت نفت آبادان، ناصر سالاری، دروازه بان فصل پیش تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در لیگ برتر هفدهم نیز با پیراهن این تیم به میدان می‌رود. گفتنی است با پیوستن دوباره سالاری به صنعت...
اردوی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان برای آمادگی پیش فصل لیگ برتر در ترکیه برپا شده است. نماینده آبادان در لیگ هفدهم اردوی خود را در کمپ هتل پاتالیا، در منطقه ای واقع در ٧٠کیلومتری آنکارا دایر می کند. برگزاری بازیهای تدارکارتی...
از منبع آگاه در پی وقوع سرقت های سریالی از حسینیه های آبادان یک تیم از ماموران تجسس کلانتری 13 قدس این شهرستان برای دستگیری عامل این سرقت ها وارد عمل شدند. ماموران در گام نخست ضمن بررسی محل سرقت ها...
 مسئول انجمن شعر شوشتر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این ویژه برنامه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شوشتر صبح جمعه در سالن تبلیغات اسلامی این شهر برگزار می شود. داوود مالکی افزود: در این برنامه...

برچسب مطالب

بر اساس اعلام مدیریت بحران استان در پی افزایش دمای هوا به بیش از ۴۹ درجه سانتی‌گراد جهت رفاه حال شهروندان و صرفه جویی در مصرف انرژی با پیشنهاد ستاد بحران استان و موافقت استاندار ساعت اداری در کلیه شهرهای...
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان لفته دورکوندی مدیرکل اداری و مالی طی نامه ای به دستگاه های اجرایی استان و فرمانداران استان ساعت شروع به کار دستگاه ها برای روز شنبه 30 اردیبهشت ماه را راس ساعت 9...
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان با تاکید بر لزوم توجه قانون‌مندی کاندیداهای شوراهای شهر و روستا و لحاظ این موضوع در رای دادن به کاندیداها، بی‌برنامگی را مهم‌ترین مشکل شوراهای شهر و روستا در سطح کشور دانست. دکتر علی‌حسین حسین‌زاده با...
  طی احکامی جداگانه 4 انتصاب جدید در استان خوزستان صورت گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، غلامرضا شریعتی طی احکامی جداگانه دست به انتصاب‌های جدید در بخش‌های مختلف استانداری زد. طی این احکام، در جایگاه دستیار ویژه استاندار در امور سیاست‌گذاری...