سه شنبه, ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
»   اخبار خوزستان  »   نخستین نشست ستاد اربعین 96در خوزستان/پیش بینی2.4میلیون زائربرای سال آینده
26 views
۱۶ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۲۰:۳۵

نخستین نشست ستاد اربعین ۹۶در خوزستان/پیش بینی۲.۴میلیون زائربرای سال آینده

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان پیش بینی کرد در اربعین سال آینده 2.4میلیون زائر از طریق دو مرز رسمی چذابه و شلمچه راهی عتبات عالیات شوند که این رقم دو برابر تعداد زائران در اربعین حسینی سال 95 خواهد بود.

قدرت الله دهقان سه شنبه در نخستین نشست اربعین سال ۹۶ در سالن جلسات استانداری خوزستان افزود: در اربعین امسال در مجموع یک میلیون و ۲۰۰هزار زائر از طریق دو مرز شلمچه و چذابه به کربلای معلا عزیمت کردند که نسبت به اربعین ۹۴حدود ۹۵درصد افزایش نشان می دهد.
وی در مجموع عملکرد همه کمیته های عضو ستاد اربعین حسینی ۹۵ را با وجود دو برابر شدن تعداد زائران نسبت به سال گذشته ، مطلوب و جهادگونه توصیف کرد و افزود: بررسی های میدانی نشان داد که دستگاههای اجرایی عضو کمیته های اربعین ، با همدلی ، همکاری و روحیه جهادی ، زیرساخت های لازم را برای رفاه زائران و امنیت آنان فراهم کردند که امیدواریم در سال آینده با برنامه ریزی دقیق تر و رفع نواقص ونارسایی ها و ارتقای آمادگی ها ، به پیشباز اربعین ۹۶ برویم.
دهقان با بیان اینکه شمار زائران اربعین حسینی که از دو مرز رسمی خوزستان به عتبات عالیات مشرف شدند برابر با همه زائرانی بود که سال گذشته از همه مرزهای کشور به کربلای معلا عزیمت کردند افزود: در اربعین امسال به برکت وجودی امام حسین(ع) ، مشارکت نزدیک مردم و پای کار آمدن دستگاههای اجرایی ، با کمترین مشکلات رو به رو شدیم.
وی گفت: از این پس هرسال شاهد دو برابر شدن شمار زائران اربعین حسینی از ایران و سایر نقاط جهان خواهیم بود.
دهقان تاکید کرد باید از هم اکنون زیرساخت های لازم برای زائران اربعین را توسعه ، تکمیل و بهسازی کنیم و کارها را به ماههای آخر موکول نکنیم و در این مساله باید از اعتبارات و امکانات ملی نیز بهره جست.
معاون انتظامی امنیتی استاندار خوزستان با تبریک و تسلیت شهادت جمعی از زائران خوزستانی اربعین حسینی در شهر حله عراق گفت: عملیات تروریستی گروه های الحادی و تکفیری علیه زائران حسینی که شور و شوق شهادت نیز داشتند مساله ای نیست که بتواند خللی در حضور مشتاقان زیارت امام حسین(ع) به وجود آورد و به طور قطع سال آینده شاهد حضور بی شمار زائران اربعین خواهیم بود.
دهقان با تقبیح اقدام های ضدانسانی گروه های تکفیری و تروریستی ، از قدرت های استکباری بخصوص امریکا که در پیدایش و شکل گیری گروه های تروریستی نقش محوری و اساسی داشته و دارند بشدت انتقاد کرد و گفت:در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری امریکا این موضوع کاملا روشن شدکه امریکایی ها در جنایاتی که تروریست ها در مناطق مختلف جهان انجام می دهند دخیل و شریک هستند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ، امنیت و تامین زیرساخت ها را ۲اولویت مهم برای زائران اربعین حسینی بیان کرد و افزود: با هماهنگی بیشتر با مسئولان عراقی گام های بیشتری برای بالا بردن امنیت زائران برخواهیم داشت تا زائران در کمال سلامت به عتبات عالیات مشرف شوند.

* اربعین حسینی و تعمیق وحدت در جامعه اسلامی
معاون امنیتی استانداری خوزستان در ادامه تعمیق وحدت و برادری در جامعه اسلامی ما را مدیون اربعین حسینی دانست وگفت:مشعل فروزان امام حسین(ع) برکات زیادی برای کل بشریت دارد که نمود آن در جامعه ما وحدت و یگانگی است.
وی گفت: در اربعین حسینی امسال شاهد حضور برادران اهل سنت از کشورهای آسیایی و اروپایی در حماسه اربعین و حضور مسیحیان از سراسر جهان بودیم که به لحاظ عقیدتی و جغرافیایی بسیار حائز اهمیت است.
معاون امنیتی ،انتظامی استانداری خوزستان از تامین آب لوله کشی ، توسعه توقفگاه های خودرو ، روشنایی ، بازسازی کامل جاده بستان – عبدالخان (الوان) ، چهاربانده کردن جاده سوسنگرد – چذابه به طول ۶۰کیلومتر ، و ساماندهی بهتر مواکب را از اولویت های کاری دانست که باید از هم اکنون مقدمات اجرایی آن بسرعت انجام شود.

*۲ مرز چذابه و شلمچه از نظر نظم ، انضباط و زیرساخت ها رتبه برتر را کسب کردند
فرمانده انتظامی خوزستان و رئیس کمیته انتظامی و امنیتی ستاد اربعین ۹۵ در این نشست که بدون حضور استاندار برگزار شد گفت: ۲ مرز چذابه و شلمچه از نظر نظم ، انضباط و فراهم کردن زیرساخت ها رتبه برتر را کسب کردند.
سردار محمدرضا اسحاقی افزود:با استقرار سیستم کنترلی از ورودی به استان تا نقطه صفر مرزی توانستیم یک امنیت قابل قبول را برای زائران فراهم کنیم به گونه ای که با وجود اینکه معاندین برنامه ای برای تحرکات ضدامنیتی داشتند ولی موفق به کار خاصی نشدند.
وی سازماندهی نیروها و همکاری و تعامل بسیار نزدیک ارتش جمهوری اسلامی ایران ، سپاه ، بسیج ، اداره کل اطلاعات را در اربعین حسینی امسال بی نظیر خواند و گفت: همه نیروها بخصوص تشکل های مردمی در اطراف پایانه های چذابه و شلمچه به بهترین وجه به وظایف خود عمل کردند و شاهد هیچگونه مساله ضدامنیتی نبودیم.
فرمانده انتظامی خوزستان در خصوص آمار زائران اربعین حسینی در دو مرز چذابه و شلمچه گفت: از اول تا ۲۴ صفر ۵۲۶هزار و ۷۶۲ زائر ایرانی و ۱۱۸هزار و ۲۱۲زائر خارجی(بجز عراقی) از طریق مرز شلمچه به عتبات عالیات عزیمت نمودند که این تعداد در مرز چذابه ۴۵۱هزار ۸۸۸ زائر ایرانی و سه هزار و ۹۱۳زائر خارجی بوده است.
سردار اسحاقی افزود: در مجموع دو میلیون و ۵۳هزار و ۷۱۰زائر ایرانی و خارجی در دو مرز شلمچه و چذابه تردد(ورودی و خروجی) کرده اند.
وی سهولت بیشتر در تردد زائران ، قانونمندکردن حداکثری خروج از کشور ، احراز هویت دقیق افرادی که قانونا نمی توانند از کشور خارج شوند، انعطاف پذیری و تصمیم گیری متناسب با شرایط موجود ، احداث آشپرخانه متمرکز ، جلوگیری از ریخت و پاش ها در مواکب ، انسجام بخشی بیشتر واحدهای ارائه کننده خدمات نظیر خودپردازها ، انسداد کامل خط مرزی حد فاصل پاسگاه مرزی رشیدیه تا سابله با هدف جلوگیری ورود زائران به میدان های مین و ساماندهی تردد خودروهای مواکب را از مهمترین پیشنهادهای خود برای اربعین سال آینده عنوان کرد.
در این نشست علی حسین حسین زاده معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ضمن قدردانی از همه مجموعه های اجرایی ، انتظامی و مردمی که در شکل گیری اربعین حسینی نقش آفرینی کردند تقدیر کرد و گفت: این کار یک تلاش و اقدام اعتقادی بود و برخی صحنه های آن حماسه هشت سال دفاع مقدس را در ذهن ها تداعی کرد.
وی گفت: باید از این ظرفیت های عظیم برای گره گشایی در بخش های فرهنگی و اقتصادی استان استفاده کرد.
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان خواستار بهره گیری از اعتبارات ملی برای فراهم کردن زیرساخت ها شد و افزود: استان خوزستان هر ساله در تدارک کاروان های راهیان نور و زائران اربعین حسینی و نیاز است دولت نگاه ویژه ای برای تامین اعتبارات مورد داشته باشد.
در این نشست عنوان شد بزودی همایش تقدیر از دست اندرکاران حماسه اربعین در بخش دولتی و مردمی در اهواز به صورت عام و در دشت آزادگان به صورت خاص برگزار می شود.

http://ahvaz.info/#

موضوعات مرتبط اخبار خوزستان

تیم فولاد خوزستان یکی از نمایندگان استان در رقابت های لیگ برتر باشگاه های کشور در این دوره از رقابت ها در حد و اندازه های خود ظاهر نشده و تا هفته بیست و هشتم با 32 امتیاز در جایگاه...
به نقل ار روابط عمومی فرمانداری اهواز دراین اطلاعیه آمده است: نوشتن و یا اظهارمطالب خلاف واقع ،نصب هر گونه پلاکارد با ابعاد بیشتر از 70×100 سانتی متر(جز در محل ستاد تبلیغاتی ) و همچنین دیوار نویسی ، راه اندازی...
هم زمان با سراسر کشور مراسم جشن بیست و هفتم ماه رجب، سالروز مبعث پیام‌آور صلح و عدالت حضرت محمد مصطفی (ص) دوشنبه شب در مساجد و اماکن متبرکه با حضور پرشور شهروندان در نقاط مختلف استان برگزارشد. مردم اهواز و...
کوروش بهادری سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد : ازاواخر ساعات سه شنبه ورود زبانه های ناپایدار ضعیف به استان سبب ابرناکی خواهد شد که احتمال بارشهای خفیف و پراکنده در مناطق شمالی و مرتفع...

برچسب مطالب

  طی احکامی جداگانه 4 انتصاب جدید در استان خوزستان صورت گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، غلامرضا شریعتی طی احکامی جداگانه دست به انتصاب‌های جدید در بخش‌های مختلف استانداری زد. طی این احکام، در جایگاه دستیار ویژه استاندار در امور سیاست‌گذاری...
   دکتر غلامرضا شریعتی استاندار، طی احکام جداگانه‌ای کوروش مودت را به‌عنوان سرپرست فرمانداری هندیجان، سیدمهران رفیعی را به‌عنوان سرپرست فرمانداری امیدیه و احمد جعفری‌نسب را به‌عنوان سرپرست فرمانداری شادگان منصوب کرد. پیش از این سیدمهران رفیعی، شهاب صدیقی و بهروز فرج‌الهی...
مدیریت بحران استانداری خوزستان در اقدامی سؤال برانگیز به دلیل بروز پدیده گرد و غبار ساعات کار ادارات را در استان تا ساعت 12 ظهر تعیین کرده این در حالیست که این تصمیم هیچ تاثیری در صیانت از سلامت کارکنان...
  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری طی حکمی از سوی دکتر غلامرضا شریعتی استاندار، دکتر علي‌حسين حسين‌زاده به‌عنوان رئيس ستاد انتخابات خوزستان منصورب شد.   همچنین دکتر شریعتی در احکامی دیگر قدرت دهقان را به‌عنوان عضو و رئيس ستاد امنيت انتخابات، جمال...