دوشنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۹۵
»   انتخابات  »   متلک آقای استاندار به احمدی نژاد!
42 views
۳ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۳:۲۲

متلک آقای استاندار به احمدی نژاد!

مجری برنامه از استاندار هرمزگان برای سخنرانی دعوت کرد اما هنوز بسیاری از حضار به سالن بازنگشته بودند و این جا بود که جادری به کنایه گفت: سخنرانی بنده مانند سخنرانی آقای احمدی‌نژاد در سازمان ملل برای صندلی‌های خالی شده است!

سفر یک روزه عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به استان هرمزگان دارای  حاشیه‌های جالب توجهی بود که در ادامه می‌آید:

وزیر کشور صبح پنج‌شنبه و با یک فروند هواپیمای اختصاصی کوچک که ویژه وزیر کشور و هیأت همراه از تهران به پرواز درآمده بود، وارد فرودگاه بین‌المللی بندرعباس شد و مورد استقبال استاندار هرمزگان و معاونین وی و فرمانده انتظامی هرمزگان قرار گرفت.

پس از پیاده شدن رحمانی فضلی از هواپیما، بسیاری با دیدن برادر رئیس‌جمهور که پس از وزیر کشور از هواپیما پیاده شد، تعجب کردند چرا که حسین فریدون چند وقتی است که کمتر در برنامه‌های رسمی حضور می‌یابد و همراهی او با وزیر کشور در سفر به بندرعباس موضوعی غیرقابل پیش‌بینی بود. سید سلمان سامانی قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس نیز رحمانی فضلی را در این سفر همراهی می‌کرد.

حسین فریدون تقریبا در تمامی برنامه‌های سفر وزیر کشور به هرمزگان همراه او بود و در خلال برنامه‌ها با استاندار هرمزگان و گاهی نیز با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، گفت‌وگوهای کوتاهی داشت اما سفر وزیر تحت‌الشعاع حضور حسین فریدون بود و حتی در نشست شورای اداری در کنار وزیر کشور قرار گرفت اما سخنرانی نکرد.

اولین برنامه سفر وزیر کشور به استان هرمزگان بلافاصله پس از پیاده شدن از هواپیما در مجاورت باند پروازی فرودگاه بندرعباس تدارک دیده شده بود. پایگاه امداد هوایی هرمزگان به همراه یک فروند بالگرد رسما با حضور وزیر کشور آغاز به‌کار کرد. قرار است بالگرد این یگان امداد هوایی ۱۵ روز در استان هرمزگان و ۱۵ روز از ماه را در استان بوشهر مستقر باشد. این بالگرد می‌تواند با ظرفیت ۱۵ نفر، ۶ برانکارد را در مواقع بحرانی حمل کرده و تا ۲۵۰ کیلومتر در ساعت و حتی در شب به پرواز درآید.

محمد آشوری، سید مصطفی ذوالقدر و حسین هاشمی تختی، سه نماینده از ۴ نماینده استان در مجلس شورای اسلامی وزیر کشور را در این سفر همراهی می‌کردند.

دومین برنامه سفر وزیر کشور که زمان قابل توجهی از این سفر را به خود اختصاص داد،  حضور در نشست شورای تأمین استان هرمزگان بود که با مجموعه نیروهای امنیتی، انتظامی و سیاسی و نظامی استان برگزار شد و هر کدام از اعضای حاضر در شورای تأمین استان گزارشی از وضعیت امنیتی استان در بخش‌های مختلف و از جمله درباره مبارزه با قاچاق کالا و مقابله با مواد مخدر ارائه کردند.

سومین برنامه وزیر کشور حضور در محل ستاد فرماندهی انتظامی هرمزگان و بازدید از کشفیات قاچاق کالا و مواد مخدر در سطح استان بود. حجم وسیعی از کالای قاچاق کشف شده که کل میدان صبحگاه فرماندهی انتظامی هرمزگان را اشغال کرده بود و وزیر کشور از آنها بازدید کرد. جالب این که کل کالاهای به نمایش درآمده در میدان صبحگاه فرماندهی انتظامی هرمزگان تنها کشفیات یک هفته اخیر این نیرو در استان هرمزگان بود که بیش از ۲۰ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده بود.

اولین توقف وزیر کشور و هیأت همراه در بازدید از کشفیات کالای قاچاق به نمایش درآمده، در مقابل تریلی حامل ۸ دستگاه خودروی اسپورتیج ۲۰۱۷ قاچاق شده به کشور بود که پلیس توانسته بود این خودروها را که با اسناد جعلی و به اسم خودروی مستهلک برای ترانزیت به کشورهای اطراف وارد کشور شده بودند را شناسایی، کشف و توقیف کند.

وزیر کشور همین طور در غرفه کشفیات مواد مخدر نیز توقف داشت و سوالاتی میان وی و مسؤولان غرفه رد و بدل شد.

پس از بازدید از کشفیات کالای قاچاق و مواد مخدر، رحمانی فضلی برای مدت کوتاهی پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد و وضعیت امنیتی استان هرمزگان را بسیار مطلوب ارزیابی و گفت: هرمزگان از استان‌های بسیار امن کشور است. وزیر کشور در پاسخ به سوال فارس در این بخش درباره اعتبارات نیروی انتظامی در بودجه سال آینده کشور با توجه به انبوهی از وظایف بخصوص در زمینه مبارزه با قاچاق کالا پاسخی نداد و ابراز بی‌اطلاعی کرد.

رحمانی فضلی بلافاصله در گردهمایی شهرداران، روسای شوراها و دهیاران هرمزگان حضور پیدا کرد و پس از استماع دو ساعت سخنان آنان، برای آنها سخنرانی کرد.

بخش جالب این گردهمایی، همزمانی آن با اذان مغرب بود. وزیر کشور از استاندار هرمزگان خواست تا در پشت جایگاه قرار گرفته و ادامه گردهمایی را به بعد از اذان مغرب و اقامه نماز موکول کند. جادری استاندار هرمزگان نیز در پشت تریبون قرار گرفت و گفت: از آن جایی که ما کارمند وزارت کشور و آقای وزیر هستیم و ایشان نیز بچه مسلمان هستند لذا گردهمایی را به مدت ده دقیقه برای اقامه نماز تعطیل می‌کنیم.

پس از اقامه نماز و بازگشت وزیر به سالن، مجری برنامه از استاندار هرمزگان برای سخنرانی دعوت کرد اما هنوز بسیاری از حضار به سالن بازنگشته بودند و این جا بود که جادری به کنایه گفت: سخنرانی بنده مانند سخنرانی آقای احمدی‌نژاد در سازمان ملل برای صندلی‌های خالی شده است!

وزیر کشور در سخنرانی خود برای شهرداران، روسای شوراها و دهیاران هرمزگان در این گردهمایی به واگذاری ۱۰۰ اختیار از اختیارات متمرکز در مرکز کشور به استان‌ها به عنوان یک گام مهم در دولت یازدهم نام برد و گفت: این روند را در قالب برنامه ششم توسعه کشور ادامه خواهیم داد.

بخش پایانی سفر وزیر کشور به هرمزگان حضور در نشست ۳ ساعته شورای اداری استان با موضوع اقتصاد مقاومتی بود. وزیر کشور به همراه حسین فریدون، آیت‌الله نعیم‌آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان و علی رئوفی در صدر برنامه قرار گرفتند و به‌رغم دیگر برنامه‌های رایج شورای اداری، نمایندگان استان در کنار دیگر حضار و در بخش پائینی جلسه نشستند.

لزوم توجه دولت به مدیریت عرضه تولیدات کشاورزی، تأکید بر استفاده از نیروهای هرمزگانی در مناصب ملی، تقویت اعتبارات عمرانی استان هرمزگان، توجه به جزایر و سواحل، لزوم ایجاد بسترهای مشارکت صنایع هرمزگان در توسعه شهر بندرعباس، تقویت اشتغال و همکاری دولت با فعالان بخش خصوصی برای ایجاد بازارهای هدف در کشورهای همسایه برای صادرات محصولات مختلف تولیدی در هرمزگان از جمله محورهای مطرح شده از سوی سخنرانان این مراسم بود.

آیت‌الله نعیم‌آبادی پیش از اظهارات وزیر کشور در جلسه شورای اداری هرمزگان و در سخنان کوتاهی به موضوع خرید کشتی از سوی کشتیرانی جمهوری اسلامی از کشور کره جنوبی اشاره‌ای کرد و به کنایه گفت: مگر ما واحد اشتغال کره‌ای‌ها هستیم!؟

رحمانی فضلی در آخرین سخنرانی خود در این سفر به هرمزگان از مدیران استان خواست تا نگاه اعتقادی به موضوع اقتصاد مقاومتی داشته باشند و بدانند که اقتصاد مقاومتی از ضروریات زیست در شرایط کنونی جهان است. وی همین طور از همدلی میان سران قوا به فرصتی برای کمک برای پیشرفت کشور یاد کرد و به کنایه گفت: یادمان نرفته که روزی رئیس یک قوه در مجلس با رئیس قوه دیگر دعوا کرد.

http://ahvaz.info/#

موضوعات مرتبط انتخابات

بعد از کویر شدن جریان اصولگرایی و خشک‌سالی که این‌جماعت در زمینه کاندیداتوری با آن روبه‌رو شده‌اند، دست به دامان قالیباف شده و به او ضمانت دادند که اگر در قامت نماینده آن‌ها در انتخابات پیش‌رو به میدان بیاید، تنهاترین...
مصطفی کواکبیان نامزد حزب مردم‌سالاری برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شد. به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، پانزدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری صبح امروز در مجتمع آدینه تهران برگزار شد. در این مراسم اعضای این حزب تصویب کردند مصطفی کواکبیان دبیر کل...
ایران ممکن است در اتخابات ریاست جمهوری 19 می (29 اردیبهش 96) شاهد نخستین کاندیدای زن باشد. پس از یک دوره سکوت، مرضیه وحید دستجردی، نخستین و تنها وزیر زن جمهوری اسلامی ایران، بار دیگر در روزها و هفته های...
سخنگوی شورای نگهبان گفت: نظام اسلامی هیچ نگرانی ندارد که از بین داوطلبان واجد صلاحیت، چه کسی برنده انتخابات باشد. به گزارش تسنیم، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در همایش سراسری هیئت‌های نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری که صبح امروز آغاز شد،...

برچسب مطالب

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده است که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ از هیچ نامزدی حمایت نخواهد کرد. احمدی‌نژاد این بیانیه‌ را "در رد برخی شایعات" منتشر کرده است. او گفته است که "عضو هیچ...
این سخنان طهماسب مظاهری، رئیس کل اسبق بانک مرکزی است که در میزگردی با غلامرضا مصباحی‌مقدم گفته است. او به صراحت از درخواست غیرقانونی رئیس دولت پیش خبر داده و گفته هرچند خودش به این درخواست تن نداد اما پس...
اهم خروجی رسانه‌های برون مرزی در موضوعات "ایران" و "جهان" که محصول رصد گروه مانیتورینگ جام طی 24 ساعت اخیر می‌باشد، در قالب اخبار کوتاه از منظرتان می‌گذرد. المانیتور: توصیه آشکار رهبر ایران به احمدی نژاد برای عدم حضور در انتخابات ریاست جمهوری،...
جوامع امروز بشری به گونه ای شکل گرفته است که افراد برای زندگی در آن باید دارای ویژگی های چند وجهی باشند. به آن معنا که برای حضور، پیشرفت و فعالیت در عرصه جوامع امروزی باید به نوعی از تمام...
  • اطلاعات خوزستان