صفحه اصلی اخبار اقتصادي فروش 80 هزار تن محصول ذرت خوزستان در بورس

فروش 80 هزار تن محصول ذرت خوزستان در بورس

0 خواندن ثانیه
0
0
12

هادی سلامات در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: برداشت ذرت از 26 آبان ماه در 6 شهرستان شوش، دزفول، اندیمشک، شوشتر، گتوند، بهبهان آغاز شده و امسال سطح زیرکشت ذرت بیش از 40 تا 50 هزار هکتار است.

وی افزود: تاکنون 230 هزار تن ذرت تن را بر اساس روش سپرده کالایی در خوزستان تحویل گرفته‌ایم که در حال حاضر 180 هزار تن از این میزان به ذرت خشک تبدیل شده و از این میزان ذرت خشک، تا به امروز 80 هزار تن در بورس به فروش رفته است.

سلامات با اشاره به اینکه محصول ذرت توسط شرکت‌های خصوصی و شرکت پشتیبانی امور دام استان خریداری شده است، افزود: قیمت خرید دولت 1036 ریال و قیمت متوسط خرید ذرت در بورس 710 تومان بوده است. پول محصول ظرف 48 ساعت توسط خریداران به حساب کشاورزان واریز می‌شود و مابه تفاوت نیز توسط شرکت پشتیبانی پرداخت خواهد شد.

وی با بیان این‌که ذرت تحویل گرفته‌شده حداکثر 35 درصد رطوبت دارد که باید پس از خشک شدن رطوبت آن به 14 درصد برسد، تصریح کرد: ذرت تولیدی در کشور به دو روش بورسی شامل فیزیکی و گواهی سپرده کالایی در حال خریداری است که این محصول در استان به روش سپرده کالایی خریداری می‌شود.

سلامات با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام استان برای تحویل ذرت کشاورزان با 40 ایستگاه خشک‌کنی ذرت با اعتبار 9 میلیارد تومان قرارداد منعقد کرده است، خاطرنشان کرد: خوزستان قطب تولید ذرت است. هم‌اکنون عملیات تحویل ادامه دارد و تاکنون 95 درصد عملیات برداشت و تحویل ذرت انجام شده است.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار اقتصادي

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

42 میلیون سهام در بورس خوزستان مبادله شد

 نیلوفر بحریه ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در معاملات هفته گذشته منتهی به تاریخ 9…