جمعه, ۰۴ فروردین ۱۳۹۶
»   انتخابات  »   برگ برنده در دست رقیبان انتخاباتی روحانی
۱۷ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۵۰

برگ برنده در دست رقیبان انتخاباتی روحانی

اهم خروجی رسانه‌های برون مرزی در موضوعات "ایران" و "جهان" که محصول رصد گروه مانیتورینگ جام طی 24 ساعت اخیر می‌باشد، در قالب اخبار کوتاه از منظرتان می‌گذرد.

اهم خروجی رسانه‌های برون مرزی در موضوعات “ایران” و “جهان” که محصول رصد گروه مانیتورینگ جام طی ۲۴ ساعت اخیر می‌باشد، در قالب اخبار کوتاه از منظرتان می‌گذرد.

المانیتور: توصیه آشکار رهبر ایران به احمدی نژاد برای عدم حضور در انتخابات ریاست جمهوری، فرجه ای برای روحانی بود اما به نظر نمی رسد که احمدی نژاد تسلیم شده باشد. یکی از منابع اصولگرای میانه رو به شرط افشا نشدن نامش به المانیتور گفت که “رئیس جمهور سابق با وجود توصیه رهبر، هنوز به دنبال شرکت در انتخابات است.”

توصیه آشکار رهبر ایران به احمدی نژاد برای عدم حضور در انتخابات ریاست جمهوری، فرجه ای برای روحانی بود اما به نظر نمی رسد که احمدی نژاد تسلیم شده باشد.

کمپینی در توییتر با هدف دعوت از علی مطهری برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ ایجاد شده است.

وب‌سایت کلمه: در چهار سال دولت روحانی هویت جریان اصلاح طلب کم‌رنگ شده است… آنچه به‌عنوان گفتمان اعتدال نامیده می‌شود، در شرایط کنونی یک اسم بی‌مسمّاست.

مجمع جهانی اقتصاد: ایران یکی از کشورهای برتر جهان در تربیت فارغ التحصیلان رشته های علوم، فن آوری، مهندسی و ریاضی. طبق این نمودار ایران پنجم در جهان.

زیتون: اتهام‌ کمک مالی بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی روحانی در سال ۹۲ که اکنون از زبان صادق لاریجانی بیان شده از جنس اتهام‌هایی است که می‌تواند فضای سیاسی ایران را در فاصله اندک باقی مانده تا انتخابات ۱۳۹۶ تحت تاثیر قرار دهد.

تمرکز روی بودجه نهاد ریاست‌جمهوری و نحوه هزینه‌ها در ستاد انتخاباتی روحانی از این جهت مهم است که می‌تواند به برگی برنده در دست رقیبان انتخاباتی او در سال آینده تبدیل شود.

بی بی سی/ قاسم شعله سعدی: همانطور که در دوره احمدی نژاد آقای خامنه ای به سران سه قوّه اعلام کرد اگر تا روز انتخابات اختلافات خود را به میان مردم ببرند خیانت کرده اند و بدترین صفت را برای آنان بکار برد، احتمالا یکبار دیگر او وارد اختلافات قوّه مجریه و قضائیه می شود و این پرونده را جمع می کند.

رادیو فردا: دفاع از روحانی در پاسخ رسمی وزارت خارجه به قوه قضاییه؛ وزارت خارجه ایران در اطلاعیه خود «کنایه» رئیس قوه قضائیه به برجام و «دستاوردهای افتخارآمیز ملت ایران» در این توافق را «سبب تعجب» دانسته است.

رئیس قوه قضائیه ضمن انتقاد از عملکرد وزارت خارجه در پرونده بابک زنجانی گفته بود که «ظاهراً آقایان، دیپلماسی را به مسئله برجام محصور کرده‌اند، آن هم برجامی که نتیجه‌اش این طور شده است».

وال‌استریت ژورنال: دولت ترامپ باید ۵ سیاست را در مقابل ایران به اجرا بگذارد تا برتری آمریکا را بازگرداند؛

 ۱-گزینه نظامی شامل حمله به  تاسیسات اتمی ایران در صورت نقض یا خروج ایران از برجام

 ۲- تغییر مقررات تعامل نیروی دریایی آمریکایی با ایران در خلیج فارس و مقابله با اقدامات تحریک آمیز این کشور

 ۳-تقویت ائتلاف ضدایرانی در منطقه

 ۴- ایجاد یک سپر دفاع موشکی برای خنثی سازی تهدیدات موشکی ایران

 ۵- تضعیف هلال شیعی

جی سولومون، نویسنده‌ی کتاب «جنگ‌های ایران» در گفتگو با کیهان لندن:

*کنار آمدن با ایران مهم است چون ایران قدرتی بزرگ در منطقه است.

*ایران نقطه اتصال بسیاری از مشکلات دیگر بود و باورها بر این بود که اگر اوباما بتواند روابط حسنه‌ای با ایران داشته باشد، بسیاری از مسائل دیگر نیز حل و فصل خواهد شد.

جی سولومون، نویسنده‌ی کتاب «جنگ‌های ایران» در گفتگو با کیهان لندن:

*من دو سفر به ایران داشتم که این کار برای یک گزارشگر آمریکایی کار آسانی نیست.

*با ظریف و روحانی و عباس عراقچی و دیگران ملاقات‌هایی داشتم.

*با بسیاری از دیپلمات‌های ایرانی با مقامات بانک مرکزی و مقامات وزارت دارایی و معاون رئیس بانک مرکزی و اعضای کمیسیون حقوق بشر ملاقات کردم و برای اینکه درکی از منطقه داشته باشم با متحدان ایران در عراق و سوریه و لبنان دیدار کردم.

*در این دیدارها قویاً پی بردم که تحریم‌ها واقعاَ فلج‌کننده‌ بود؛ آنها فقط می‌توانستند یک سال دیگر دوام بیاورند.

*شواهد چندانی ندیده‌ام که نشان دهد بعد از برجام جناح میانه‌رو تقویت شده است.

دویچه وله: تاریخ حضور یهودی ها در ایران به هزاران سال قبل بازمی‌گردد. اما با وقوع انقلاب اسلامی یک‌باره از تعداد ایرانیان پیرو یهودیت به‌شدت کاسته شد. پیش از انقلاب بالغ بر ۱۰۰ هزار یهودی در ایران زندگی می‌کردند که این تعداد هم‌اکنون حدود ۱۰ هزار نفر برآورد می‌شود.

http://ahvaz.info/#

موضوعات مرتبط انتخابات

رئیس ستاد انتخابات کشور پیش از ظهر امروز با حضور در فرمانداری تهران و در جریان بازدید از روند ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در جمع خبرنگاران گفت: ثبت نام داوطلبان در این دوره...
تحولات مربوط به انتخابات ریاست جمهوری ایران که قرار است اردیبهشت ماه سال 1396 برگزار شود، از موضوع های مورد توجه رسانه های بین المللی به شمار می رود. به گزارش خبرداغ به نقل از ایرنا، رسانه های جهان عرب از...
دوباره ظهور کرده است؛ این بار اما هر چه تلاش می کند نمی تواند در همان جایی بایستد که سال ها در آن موقعیت بود. حرف‌های آنچنانی می زند، تهدید می کند، رویاهای همیشگی اش ر ا پشت سر هم...
دکتر علی حسین حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، با اشاره به آغاز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از 30 اسفندماه 95 اظهار کرد: ثبت‌نام از کاندیداها تا 6...

برچسب مطالب

محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق کشورمان در پیامی ضمن ابراز حمایت از "کاندیداتوری حمید بقایی" در دوازدهمین دوره انتخابات  ریاست‌جمهوری، اعلام کرد: صیانت از حقوق عمومی و مراقبت از حرکت کشور در مسیر صحیح، وظیفه‌ای همگانی است و بر این اساس وظیفه خویش...
نشریه «عرب ویکلی» در گزارشی در زمینه اعلام رسمی نامزدی «حسن روحانی» رییس جمهور ایران برایشرکت در انتخابات سال 13966 نوشت: حسن روحانی،رییس جمهور وقت ایران شرکت در رقابت‌های انتخاباتی را با اعلام هشدار ملایمی به نیروهای مسلح و دیگر...
بیشتر جدال‌ها بر سر کاندیداتوری سعید جلیلی است. از روزی که دبیر شورای‌عالی امنیت ملی دولت محمود احمدی‌نژاد برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96 اعلام کاندیداتوری کرد، واکنش‌ها و نگرانی‌های اصولگرایان هم آغاز شد. جدال‌ها پس از آن اوج...
گزیده سخنان احمدی نژاد در جمع شوراهای بازخوانی خط امام در زیر می آید: شرایط چهارماه پیش برای آن زمان و در پاسخ به سوالات آن مقطع بود. الان شرایط فرق کرده است. خیلی وقت ها نمی شد مستقیم حرف زد. ۴...