صفحه اصلی اخبار خوزستان انتخابات برگ برنده در دست رقیبان انتخاباتی روحانی

برگ برنده در دست رقیبان انتخاباتی روحانی

3 خواندن ثانیه
0
0
25

اهم خروجی رسانه‌های برون مرزی در موضوعات “ایران” و “جهان” که محصول رصد گروه مانیتورینگ جام طی 24 ساعت اخیر می‌باشد، در قالب اخبار کوتاه از منظرتان می‌گذرد.

المانیتور: توصیه آشکار رهبر ایران به احمدی نژاد برای عدم حضور در انتخابات ریاست جمهوری، فرجه ای برای روحانی بود اما به نظر نمی رسد که احمدی نژاد تسلیم شده باشد. یکی از منابع اصولگرای میانه رو به شرط افشا نشدن نامش به المانیتور گفت که “رئیس جمهور سابق با وجود توصیه رهبر، هنوز به دنبال شرکت در انتخابات است.”

توصیه آشکار رهبر ایران به احمدی نژاد برای عدم حضور در انتخابات ریاست جمهوری، فرجه ای برای روحانی بود اما به نظر نمی رسد که احمدی نژاد تسلیم شده باشد.

کمپینی در توییتر با هدف دعوت از علی مطهری برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ ایجاد شده است.

وب‌سایت کلمه: در چهار سال دولت روحانی هویت جریان اصلاح طلب کم‌رنگ شده است… آنچه به‌عنوان گفتمان اعتدال نامیده می‌شود، در شرایط کنونی یک اسم بی‌مسمّاست.

مجمع جهانی اقتصاد: ايران يكي از كشورهاي برتر جهان در تربيت فارغ التحصيلان رشته هاي علوم، فن آوري، مهندسي و رياضي. طبق اين نمودار ایران پنجم در جهان.

زیتون: اتهام‌ کمک مالی بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی روحانی در سال ۹۲ که اکنون از زبان صادق لاریجانی بیان شده از جنس اتهام‌هایی است که می‌تواند فضای سیاسی ایران را در فاصله اندک باقی مانده تا انتخابات ۱۳۹۶ تحت تاثیر قرار دهد.

تمرکز روی بودجه نهاد ریاست‌جمهوری و نحوه هزینه‌ها در ستاد انتخاباتی روحانی از این جهت مهم است که می‌تواند به برگی برنده در دست رقیبان انتخاباتی او در سال آینده تبدیل شود.

بی بی سی/ قاسم شعله سعدی: همانطور که در دوره احمدی نژاد آقای خامنه ای به سران سه قوّه اعلام کرد اگر تا روز انتخابات اختلافات خود را به میان مردم ببرند خیانت کرده اند و بدترین صفت را برای آنان بکار برد، احتمالا یکبار دیگر او وارد اختلافات قوّه مجریه و قضائیه می شود و این پرونده را جمع می کند.

رادیو فردا: دفاع از روحانی در پاسخ رسمی وزارت خارجه به قوه قضاییه؛ وزارت خارجه ایران در اطلاعیه خود «کنایه» رئیس قوه قضائیه به برجام و «دستاوردهای افتخارآمیز ملت ایران» در این توافق را «سبب تعجب» دانسته است.

رئیس قوه قضائیه ضمن انتقاد از عملکرد وزارت خارجه در پرونده بابک زنجانی گفته بود که «ظاهراً آقایان، دیپلماسی را به مسئله برجام محصور کرده‌اند، آن هم برجامی که نتیجه‌اش این طور شده است».

وال‌استریت ژورنال: دولت ترامپ باید 5 سیاست را در مقابل ایران به اجرا بگذارد تا برتری آمریکا را بازگرداند؛

 1-گزینه نظامی شامل حمله به  تاسیسات اتمی ایران در صورت نقض یا خروج ایران از برجام

 2- تغییر مقررات تعامل نیروی دریایی آمریکایی با ایران در خلیج فارس و مقابله با اقدامات تحریک آمیز این کشور

 3-تقویت ائتلاف ضدایرانی در منطقه

 4- ایجاد یک سپر دفاع موشکی برای خنثی سازی تهدیدات موشکی ایران

 5- تضعیف هلال شیعی

جی سولومون، نویسنده‌ی کتاب «جنگ‌های ایران» در گفتگو با کیهان لندن:

*کنار آمدن با ایران مهم است چون ایران قدرتی بزرگ در منطقه است.

*ایران نقطه اتصال بسیاری از مشکلات دیگر بود و باورها بر این بود که اگر اوباما بتواند روابط حسنه‌ای با ایران داشته باشد، بسیاری از مسائل دیگر نیز حل و فصل خواهد شد.

جی سولومون، نویسنده‌ی کتاب «جنگ‌های ایران» در گفتگو با کیهان لندن:

*من دو سفر به ایران داشتم که این کار برای یک گزارشگر آمریکایی کار آسانی نیست.

*با ظریف و روحانی و عباس عراقچی و دیگران ملاقات‌هایی داشتم.

*با بسیاری از دیپلمات‌های ایرانی با مقامات بانک مرکزی و مقامات وزارت دارایی و معاون رئیس بانک مرکزی و اعضای کمیسیون حقوق بشر ملاقات کردم و برای اینکه درکی از منطقه داشته باشم با متحدان ایران در عراق و سوریه و لبنان دیدار کردم.

*در این دیدارها قویاً پی بردم که تحریم‌ها واقعاَ فلج‌کننده‌ بود؛ آنها فقط می‌توانستند یک سال دیگر دوام بیاورند.

*شواهد چندانی ندیده‌ام که نشان دهد بعد از برجام جناح میانه‌رو تقویت شده است.

دویچه وله: تاریخ حضور یهودی ها در ایران به هزاران سال قبل بازمی‌گردد. اما با وقوع انقلاب اسلامی یک‌باره از تعداد ایرانیان پیرو یهودیت به‌شدت کاسته شد. پیش از انقلاب بالغ بر 100 هزار یهودی در ایران زندگی می‌کردند که این تعداد هم‌اکنون حدود 10 هزار نفر برآورد می‌شود.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در انتخابات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

توئیت جنجالی مقتدی و استقبال آل‌سعود؛ صدری‌ها پیشتازند

 کمسیون عالی مستقل انتخابات عراق، نتایج برخی از حوزه ها و استان های این کشور را اعلام کرده…