اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان در خوزستان

حسین لامی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی  اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن عید نوروز و آغاز سفر مهمانان نوروزی و گردشگران در ایام نوروز به خوزستان، طرح جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر به منظور پاکسازی چهره شهرها از معتادان متهاجر  از بیستم اسفندماه آغاز خواهد شد.

وی افزود: این طرح به مدت سه ماه در کلانشهر اهواز و هفت شهرستان دیگر از جمله آبادان، خرمشهر، اندیمشک و ماهشهر اجرا خواهد شد.

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان تصریح کرد: طرح جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی و با اولویت نقاط مرکزی کلانشهر اهواز و دیگر شهرستانها انجام خواهد شد. معتادان متجاهر با هماهنگی های انجام شده در کمپ هایی استقرار داده می شوند و تا ترک اعتیاد در این کمپ ها خواهند ماند.

لامی زاده ادامه داد: با هماهنگی هایی که با بهزیستی انجام شد، 15 کمپ ترک اعتیاد در سطح اهواز جهت استقرار و درمان معتادان متجاهری که در قالب این طرح جمع آوری می‌شوند، در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در طرح جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان تنها معتادان متجاهر و نه هر نوع معتادی جمع آوری خواهند شد، عنوان کرد: منظور از معتادان متهاجر، افراد معتادی با خصوصیات ظاهری مشخص مانند پرخاشگری است که ظاهر مناسبی ندارند و با دیگر معتادان متفاوت هستند و چهره شهر را زشت می کنند. البته تعداد معتادان متجاهر در خوزستان زیاد نیست اما همین تعداد هم باید شناسایی شوند و تحت درمان قرار گیرند.

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خوزستان گفت: خرده فروشانی که از قبل توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر شناسایی شده اند نیز در قالب طرح جمع آوری معتادان متجاهر و خرده فروشان با هماهنگی دستگاه قضایی دستگیری می‌شوند و ضمن اعمال قانون در مورد این گونه افراد، در صورتی که اعتیاد داشته باشند در کمپ های ترک اعتیاد تحت درمان قرار خواهند گرفت.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *