تمام امکانات استان باید برای دانش آموزان کنکوری بسیج شود/کسب رتبه ۱۹ کنکور کشور توسط خوزستان

استاندار خوزستان گفت: تمام امکانات استان باید برای دانش آموزان کنکوری بسیج شود تا زمینه ارتقای رتبه کنکور استان بهتر شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس خوزستان از اهواز، غلامرضا شریعتی صبح امروز  در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: یکی از برنامه‌های جدی ما در جلسات شورای آموزش و پرورش استان توجه جدی به بحث کنکور است.

وی افزود: با توجه به برگزاری کنکور در تیرماه تعداد جلسات این شورا افزایش و هر دو هفته یکبار برگزار شوند.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت جدی موضوع کنکور و لزوم بهبود جایگاه استان، محوریت یکی از آن دو جلسه ماهانه کنکور باشد تا در این زمینه تصمیمات خوبی گرفته شود.

وی تصریح کرد: همه باید برای ارتقای شاخص کنکور استان تلاش کنند و باید هزینه کردن برای کنکور به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

شریعتی ادامه داد: علاوه بر تصمیم‌گیری‌ها در سطح استان در سطح شهرستان‌ها نیز باید برنامه‌ریزی‌ها صورت بگیرد و  شورای آموزش و پرورش شهرستان‌ها نیز باید با موضوعیت کنکور هر دو هفته یک بار برگزار شود.

وی با اشاره به ارتقای رتبه استان خوزستان در کنکور از 21 به 19 در یک سال گذشته گفت: تحقق این موضوع ناشی از اهتمام و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در یک سال گذشته است که امیدواریم این تلاش‌ها برای کنکور امسال نیزنتیجه‌بخش باشد.

شریعتی با اشاره به اینکه کمیته پشتیبانی با مدیریت مدیر سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خوزستان تشکیل شده اظهار داشت: تمام تلاش و همت ما کمک به ارتقای جایگاه استان خوزستان در کنکور امسال است.

وی افزود: تمام امکانات استان باید برای دانش آموزان کنکوری بسیج شود و حتی اینکه هر سازمان به تفکیک تعداد دانش آموزان کنکوری خود را به استانداری اعلام و گزارش کار بدهند چه کاری برای ارتقای وضعیت این دانش آموزان انجام داده‌اند.

استاندار خوزستان از طرح تشویق فرمانداران و روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها در صورت ارتقای شاخص کنکور شهرستان خود خبر داد و اظهار کرد: برای فرمانداران و روسای آموزش و پرورشی که رتبه اول تا پنجم را در زمینه کنکور کسب کنند، نفری پنج میلیون تومان پاداش در نظر گرفته شده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *