صفحه اصلی اخبار خوزستان اقدامات دولت در مهار پدیده گردوغبار استمرار داشته باشد

اقدامات دولت در مهار پدیده گردوغبار استمرار داشته باشد

0 خواندن ثانیه
0
0
23
 آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در سمینار آموزشی مقابله با ریزگردها و سیلاب که امروز، 14 اردیبهشت‌ماه در گیت بوستان اهواز برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: ما باید استقامت و ثبات قدم داشته باشیم کارها را می‌توان به‌تدریج به مراحل بزرگ رساند.
وی با بیان اینکه بیابان‌های بین هندیجان و ماهشهر وسعت بسیار زیادی دارند، گفت: اکنون کانون‌های بحران به‌خوبی شناسایی شده‌اند و دولت وارد عمل شده است، اما باید راه را ادامه داد؛ استمرار کار از شروع آن مهم‌تر است.
امام جمعه اهواز ادامه داد: از مسئول بسیج تشکر می‌کنم که بسیجیان منطقه را برای کشت نهال‌ بکار گرفت و نهال‌کاری در کانون‌های ریزگرد آغاز شد. آحاد این زمین‌ها هزاران هکتار است و این کار بسیار بزرگ و سنگین است.
موسوی جزایری ادامه داد: مساله ای که امروز با  آن مواجهیم، مساله نیست بلکه مصیبت است. اکنون مالچ‌های گیاهی ساخته شده‌اند که برای از بین بردن این کانون‌ها بسیار مفید هستند. شرکت‌هایی به ما مراجعه کردند و من آن‌ها را برای بکارگیری معرفی کردم.
وی عنوان کرد: ما مصرف آب بالا و زراعت‌های وسیع نیز داریم. من خواهشمندم مساله آبیاری تحت فشار را جدی‌تر بگیریم و به مردم فشار آوریم که از این روش استفاده کنند؛ همچنین برای درختان از آبیاری قطره‌ای و برای زراعت آبیاری به‌صورت دیم باشد.
نماینده ولی فقیه در خوزستان خاطرنشان کرد: مساله حوضچه‌های پرورش ماهی نیز که شنیده‌ام با وسعت چندهکتار در استان گیلان طرحی پیاده شده است که در منازل در آکواریوم با آب کم ماهی پرورش می‌دهند که مبدع آن یک خانم بوده است، می‌توان از این طرح استفاده کرد. مقصود این است که این هکتارها تقسیم و در مصرف آب صرفه‌جویی شود.
موسوی جزایری تصریح کرد: دولت باید آبیاری تحت فشار را جدی بگیرد و با کشاورزان در این زمینه به طور جدی صحبت کند تا مشکل خوزستان حل شود. من خواهشمندم در تمام طرح‌ها خوزستان پایلوت و پیش‌قدم باشد.
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار خوزستان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

احتمال وقوع گردوغبار خفیف در ساعات آینده در خوزستان

محمد سبزه‌زاری ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، اظهار کرد: طی امروز و فردا آ…