سرپرست فرمانداری اهواز: احتمال اعلام منتخبان شورای شهر اهواز تا دوشنبه

روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز، نبی‌الهت خون میرزائی درباره شمارش آرای انتخابات گفت: شمارش آرای ریاست جمهوری در شهرستان اهواز به اتمام رسیده و در حال مغایرت گیری آمار بین ستاد انتخابات در فرمانداری و گزارش آنها با هیات نظارت شورای نگهبان هستیم.
وی اضافه کرد: بعد از مغایرت گیری ها و اعلام نهایی آرای انتخابات ریاست جمهوری، به تجمیع انتخابات شوراها می پردازیم.
سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز گفت: آمار آرای داوطلبان شورای شهردر سامانه درحال ثبت شدن است و از طرفی دیگر، هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر در حال ثبت اطلاعات است.
خون میرزائی افزود: این اطلاعات را هیات نظارت بر انتخابات شوراها بعد از ثبت، با دقت بسیار بالا بررسی می کند و بعد از آن با اعداد و ارقام آرای داوطلبان را در سامانه جامع مطابقت می دهند و از آنجا به مغایرت گیری ها می رسیم.
وی ادامه داد: در انتظار ثبت آرا از جانب هیات نظارت و مغایرت گیری ریاست جمهوری هستیم و به محض اینکه انتخابات ریاست جمهوری به اتمام برسد و به تایید هیات نظارت برسد، وارد فرآیند تجمیع انتخابات شوراها می شویم.
خون میرزائی به اتمام زمان شمارش اشاره کرد و افزود: پیش بینی ما این است، حداقل تا شامگاه یکشنبه مشغول این کار باشیم.
سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز گفت: با توجه به کثرت نامزدهای شوراها، دور از انتظار نیست که تجمیع نهایی و مغایرت گیری ها تا روز دوشنبه طول بکشد و ممکن باشد به زمان بیشتری نیاز داشته باشیم.
خون میرزائی افزود: ستاد انتخابات فرمانداری، دقت را فدای سرعت نمی کند و آرا با دقت بالا اعلام می شود.
سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز گفت: آمار نهایی پیش از ثبت و قطعی شدن آرای همه شعب اعلام نمی شود زیرا جمع بندی نهایی می تواند سرنوشت نامزدها را تغییر دهد.
خون میرزائی آمارهای منتشر شده درفضای مجازی را تکذیب کرد و گفت: آمارهایی که در فضای مجازی تا کنون منتشر شده، مطلقا از ستاد انتخابات فرمانداری نیست، فرمانداری بعد از ثبت نتایج آرا در سامانه آن را اعلام می کند.
751 نفر در شورای شهر اهواز نامنویسی کرده اند که با احتساب انصرافی و ردصلاحیت ها تعداد نامزدها تا جمعه به 600 نفر رسیده است.
رد صلاحیت ها در اهواز با چالش و اعتراضاتی روبه رو بود و چهره های شاخص اصلاح طلب با وجود پیگیری ها و اعتراضات تایید صلاحیت نشدند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *