آرزوی پرواز یوسف و فاطمه برآورده شد

 یکی دیگر از برنامه‌های مؤسسه پنجمین فصل قشنگ برای برآورده کردن آرزوی کودکان مبتلا به سرطان و نشاندن بذر امید در قلب کوچکشان با همراهی گروه همیاران بی‌نام، جمعه 19 خردادماه در تهران اجرا شد. در این برنامه آرزوی پرواز یوسف 9 ساله و فاطمه 10 ساله به همت خیرین تهرانی در فرودگاه بین‌المللی پیام برآورده شد.

در برآوردن این آرزو، خلبان احمدزاده و خلبان جهانی برای پرواز با هواپبما و شرکت اندیشمندان جنوب به مدیریت آقایان عامری و صالحی و همراهی خانم علم‌الهدی و یکی از همیاران مهربان برای تهیه بلیط ایاب و ذهاب به تهران و بالعکس تلاش کردند.

هدی رشیدی، مدیر مؤسسه پنجمین فصل قشنگ اهواز، در این باره گفت: با کمک یکی از خلبانان (خلبان احمدزاده) راه برای تحقق این آرزو باز شد و ما به فرودگاه بین‌المللی پیام راهنمایی شدیم. فاطمه 10 ساله به گفته مادرش از کودکی آرزوی خلبانی داشت و یوسف نیز از کودکی در نقاشی‌هایش آرزوی پرواز را کشیده بود.

وی افزود: بچه‌ها اولین بار بود که سوار هواپیما می‌شدند. آن‌ها لباس‌های خلبانی را در فرودگاه پوشیدند و مورد استقبال مهمان‌داران و دوستان هواپیمایی قرار گرفتند. حضور در میدان‌گاه و قسمت‌های مختلف تجربه جدیدی برای بچه‌ها بود و شادی آن‌ها محسوس بود. در آنجا هواپیماهای آموزشی با ظرفیت محدود در اختیار آرزوی بچه‌ها قرار گرفت.

رشیدی گفت: چندین استاد خلبانی علاقه و آمادگی خود را برای حضور در کنار بچه‌ها اعلام کردند؛ در نهایت دو استاد خلبان در کنار یوسف و فاطمه در کابین خلبان قرار گرفتند و آن‌ها را آموزش دادند. در این پرواز فرمان کاملا دست بچه‌ها بود و پروازی عالی انجام دادند. صدای خنده بچه‌ها را روز جمعه چندین بار شنیدیم.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *