برداشت عسل در شهرستان ایذه آغاز شد

 مدیر جهاد کشاورزی ایذه گفت: برداشت عسل از سطح 97 هزارو 450 کندوی عسل در مناطق مختلف این شهرستان آغاز شده است.

مصطفی هنرمندیان پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش بینی می‌شود بیش از 830 تن عسل گون مرغوب و باکیفیت از کلنی‌های زنبور عسل برداشت شود.
هنرمندیان عنوان کرد: شهرستان ایذه به لحاظ وجود پوشش گیاهی متنوع و فراوان و به ‌ویژه انواع گیاهان دارویی ظرفیت خوبی برای پرورش زنبور عسل دارد.
وی اظهار کرد: با توجه به این‌ پتانسیل که در‌ شهرستان ‌وجود دارد، زنبورداران ایذه ای در فصل تابستان‌ کلنی های خود را به ییلاق خود در استان‌ چهارمحال بختیاری و کهکلویه و‌ بویر احمد جهت تولید عسل انتقال می دهند.
هنرمندیان تصریح کرد: عسل تولیدی این شهرستان بیشتر از‌نوع گون بوده که یکی از باکیفیت‌ترین عسل‌ می باشد که در شهرستان مورد استفاده قرار می گیرد و مازاد آن به خارج از استان نیز صادر می‌شود.
وی عنوان‌ کرد: زنبورداری در شهرستان ایذه موجب ایجاد اشتغال برای چهار هزار و 300 نفر شده است، که از این تعداد یک هزار و 800 نفر به صورت مستقیم و 2 هزارو 500 نفر ‌به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شده اند.
شهرستان ایذه در شمال شرق استان خوزستان و در هم جواری استان چهارمحال بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد قرار گرفته که دارای آب و هوای معتدل و سرد می باشد که زمینه تولید عسل در این شهرستان را فراهم نموده است.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *