صفحه اصلی اخبار سیاسی وقتی نمی دانیم ۷۰۰ میلیارد دارایی وزیر از کجاست چطور رای بدهیم؟

وقتی نمی دانیم ۷۰۰ میلیارد دارایی وزیر از کجاست چطور رای بدهیم؟

0 خواندن ثانیه
0
0
23

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی می شنویم که فلان وزیر ۷۰۰ میلیارد تومان دارایی دارد و نمی دانیم این از کجاست چطور باید به او رای بدهیم؟

 احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز و در جریان ادامه بررسی برنامه ها و صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، با ارائه اخطار قانون اساسی به استناد اصل ۱۴۲ قانون اساسی اظهار داشت: در این چند روز بارها نمایندگان نسبت به اعلام اموال وزرای پینشهادی تذکر داده اند.

وی افزود: وقتی ما می شنویم که فلان وزیر ۷۰۰ میلیاردتومان دارایی دارد و نمی دانیم که این اموال از کجا آمده و من نماینده الان باید به او رای دهم، و میدانیم با توجه به شغل آنها این میزان درآمد قابل قبول نیست از روی کدام اطلاعات باید رای بدهیم!؟

وی خطاب به هیات رئیسه و رئیس مجلس تصریح کرد: این مسائل باید شفاف شود تا به طور دقیق به وزرای پیشنهادی رای دهیم.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به وی گفت: می توانید این مسائل را از افراد (وزرای پیشنهادی) بپرسید در قانون اساسی هم آمده دارایی رهبری، رئیس جمهور، معاون رئیس، وزرا، همسر و فرزندان آنها باید قبل و بعد از خدمت توسط رئیس قوه قضاییه رسیدگی شود.

وی افزود: کسانی که قبلا بوده‌اند اطلاعات آمار و دارایی خود را به قوه قضاییه داده‌اند و آقایانی که الان آمده‌اند نیز باید بدهند.

لاریجانی خطاب به نماینده تذکر دهنده گفت: شما هم اگر سوالی دارید از وزرای پیشنهادی بپرسید؛ چراکه مکانیزم قانون اساسی برای رسیدگی به این موضوع مشخص است.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری در اخبار سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی

سوابق درخشان یک وزیر؛ از رشوه‌گیری تا اختلاس و فساد!

 عبدالحسین بهنیا،‌ وزیر دارایی در کابینه علی امینی، بود. وی سال‌ها متمادی مشاغلی از قبیل م…