انتخابات هیات رئیسه شورای شهر اهواز قانونی برگزار شده است/اعتراضات وارد نیست

فرماندار اهوازخطاب به برخی اعضای مخالف انتخابات هیات رئیسه مبنی بر اینکه انتخابات هیئت رئیسه در صحن شورا نبوده وجاهت قانونی ندارد، و منتظر پاسخ فرمانداری هستیم، گفت: سه نفر از اعضای شورا با ارسال نامه به فرآیند و روند انتخابات هیات رئیسه اعتراض کردند، که پاسخ آنها را مطابق با قانون و آیین نامه دادیم.

نبی الله خون میرزایی، پیش از ظهر امروز، در حاشیه جلسه شورای اسلامی شهر در جمع خبرنگاران با انتقاد به غیبت برخی از اعضای شورای شهر در این جلسه اظهار کرد: اعضای شورای شهر می‌توانند در جلسه حضور پیدا نکنند، اما تبعات آن را هم باید قبول بپذیرند.

وی با اظهار بی اطلاعی از صدور بیانیه برخی از اعضای شورای شهر متذکر شد: از صدور چنین بیانیه‌ای هیچ خبری ندارم.

فرماندار اهواز خطاب به برخی اعضای مخالف انتخابات هیات رئیسه مبنی بر اینکه انتخابات هیات رئیسه در صحن شورا نبوده وجاهت قانونی ندارد، و منتظر پاسخ فرمانداری هستیم، توضیح داد:  سه نفر از اعضای شورا با ارسال نامه به فرآیند و روند انتخابات هیات رئیسه اعتراض کردند، که من نامه آنها را دریافت و پاسخ آنها را مطابق با قانون و آیین نامه دادم.

خون میرزایی تشریح کرد:  مطابق ماده 16 قانون تشکیلات و انتخابات شوراها، ماده 2، 3 و 4 آیین نامه داخلی شوراها، ماده 3 و 9 آیین نامه اجرایی پاسخ معترضان را دادم؛ در واقع مطابق با این مواد قانونی انتخابات هیات رئیسه در جلسه اول در فرمانداری قانونی و درست بوده است.

وی ادامه داد: طبق قانون در نخستین جلسه‌ای که فرماندار دعوت می‌کند، ابتدا هیات رئیسه سنی انتخاب، بعد از انتخاب هیات رئیسه مراسم تحلیف برگزار و در نهایت مطابق ماده 16 قانون که به صراحت گفته: اولین جلسه شوراهای موضوع قانون وفق ماده 15 مکرر به دعوت مسئولان واحدهای تقسیمات کشوری مربوط و با هیات رئیسه سنی تشکیل می‌شود، تا هیات رئیسه شورا شامل یک رئیس، یک نائب رئیس و حداقل یک منشی شورا برای مدت یک سال انتخاب شوند.

خون میرزائی با بیان اینکه بنده به واسطه توضیحاتی که دادم، پاسخ ابهامات را داده‌ام عنوان کرد:  تشکیل جلسه در فرمانداری و انتخاب هیات رئیسه سنی به مدت یک سال است، که این کار مطابق قانون انجام شده و هیچ خدشه‌ای بر آن وارد نیست.

وی افزود: بنده پاسخ کسانی که نامه نوشتند را به صورت مکتوب دادم که انتخابات هیات رئیسه قانونی و درست بوده و اعضای غایب هم باید در این جلسه حاضر می‌شدند چون بر آن ایراد وارد نیست.

فرماندار اهواز در پایان با اشاره به اعتراض اعضای مخالف شورا به مکان برگزاری انتخابات هئیت رئیسه یاد آور شد: شوراهای روستا و بخش در محل بخشداری و شورای شهر در محل فرمانداری باید تشکیل دهند؛ وقتی کسی دعوت کننده است، به مکان مهمان که نمی‌رود و محل دعوت را میزبان تعیین می‌کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *