باید از اسلام ناب در مقابل شیعه انگلیسی دفاع کرد

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید از اسلام ناب در مقابل شیعه انگلیسی و اسلام آمریکایی دفاع کرد.

آیت الله عبدالکریم فرخانی صبح امروز در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه علمیه باقرالعلوم رامهرمز اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه علمیه رامهرمز یک تیم کاری بسیار خوب در حال انجام وظیفه است و این نشان  از توانمندی مدیریت این حوزه است.

وی با اشاره به مطالبات رهبری از حوزه­های علمیه ادامه داد: رهبر معظم انقلاب سه شاخص از ما خواسته است که باید به دغدغه‌­­های  مقام معظم رهبری در این رابطه مورد توجه ویژه قرار دهیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: شیعه نتیجه دو انقلاب است یکی انقلاب امام حسین(ع) و دیگری انقلاب امام باقر(ع) که تمدن شیعی را پایه‌گذاری کردند.

وی افزود: امام حسین(ع) انقلاب سیاسی کرد و امام باقر (ع) انقلاب علمی و فرهنگی کرد و پیامبر(ص) هردو انقلاب را پیشاپیش تائید کرده است.

فرحانی تاکید کرد: ما باید از اسلام ناب در مقابل شیعه انگلیسی و اسلام آمریکایی دفاع کرده و هوشمندانه عمل کنیم.

وی یاد آور شد : اگر علمای برجسته و حوزه‌های علمیه نبودند ما امروز نمی‌توانستیم کلام شیعی را داشته باشیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: حوزه باید علم تولید کند و طلبه‌­ها باید درس بخوانند و تحقیق و پژوهش کنند تا بتوانند انقلاب امام حسین(ع) و امام باقر(ع) و امام صادق(ع) را زنده نگه دارند.

وی همچنین گفت: طلبه‌­ها  باید امروز مکتب فقهی و اصولی امام و مکتب فلسفی علامه طباطبایی را ترویج دهند و مردم را با این اصول آشنا کنند.

فرحانی در پایان گفت: طلبه­‌ها  باید دو رسالت را انجام دهند، اول مبلغ خوبی باشند و دوم عالم و فقیه باشند و در کنار درس باید روحانی بمانند و بوی روحانیت و تقوی بدهند و در بین مردم اعتماد ایجاد کنند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *